×

Cukrzyca Lecha Wałęsy się zaostrza. Prezydent pokazał zdjęcia czerniejących stóp

Cukrzyca Lecha Wałęsy się zaostrza. Były prezydent RP podzielił się z internautami przerażającymi zdjęciami, które pokazują jego obecny stan zdrowia. Fotografie nie pozostawiają cienia wątpliwości, że legenda Solidarności ma poważne dolegliwości. Stopy Wałęsy stają się czarne.

Stopa cukrzycowa

78-letni Lech Wałęsa od lat zmaga się z rozmaitymi chorobami. Prezydent cierpi na chorobę wieńcową, problemy z krążeniem krwi, nadciśnienie, retinopatię oraz cukrzycę. Wiele razy informował Polaków o swoich pobytach w szpitalu, ale jeszcze nigdy sytuacja nie była aż tak poważna.

Tym razem Wałęsa zamieścił w sieci przerażające zdjęcia, które pokazują, co dzieje się z jego ciałem z powodu cukrzycy. Stopy 78-latka przybrały siny, prawie czarny odcień. Nie ulega wątpliwości, że jest to jedno z powikłań cukrzycy, które określa się jako stopę cukrzycową. W opisie postu prezydent napisał:

Stan moich stop w związki z powtarzającymi się pytaniami.

Dolegliwość już od jakiegoś czasu daje się we znaki byłemu liderowi „Solidarności”. W sierpniu tego roku Wałęsa przebywał w szpitalu w celu opanowania problemu. Niestety choroba wciąż atakuje. Post ogromnie zaniepokoił internautów. W komentarzach wszyscy martwili się o przyszłość Lecha Wałęsy i życzyli mu rychłego powrotu do zdrowia.

P. Prezydencie, przykro mi bardzo. Życzę zdrowia, pozdrawiam serdecznie;

Bardzo mi przykro, taki stan nie wróży dobrze;

Przykra sprawa. Życzę z całego serca, żeby udało się ocalić stopy i „pogonić” cukrzycę.

Cukrzyca Lecha Wałęsy się zaostrza

Wiele osób zalecało prezydentowi nowoczesne terapie, które są w stanie nieco spowolnić postępowanie choroby. W komentarzu odezwał się nawet Andrzej Kosmala, czyli były menedżer Krzysztofa Krawczyka. Podzielił się swoimi doświadczeniami w walce z cukrzycą. Stwierdził, że pomocne okazało się usunięcie paznokci.

Panie Prezydencie! Mam to samo! Stopa cukrzycowa. Jeżeli paznokieć się rusza to usunąć wyrośnie nowy. U mnie tak lekarz zrobił i jest lepiej!

Inni zalecali zabiegi w komorze hiperbarycznej, które pomagają natlenić tkanki i w ten sposób pobudzić je do wzrostu. Pojawiły się także zalecenia przykładania do stóp specjalnych pijawek, które oczyszczają krew z toksyn oraz stosowania plastrów ze srebrem.

Sytuacja jest poważna

Lech Wałęsa w ostatnich latach ma coraz większe problemy ze zdrowiem. W marcu 2021 roku przeszedł zabieg wymiany baterii w rozruszniku. Z kolei w sierpniu znów trafił do szpitala z powodu nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Jego syn, Jarosław Wałęsa wyznał w rozmowie z „Super Expressem”, że powodem była stopa cukrzycowa.

Dolegliwość dotyka 6-10 proc. osób cierpiących na cukrzycę. Brak odpowiedniego leczenia może prowadzić nawet do martwicy tkanek i amputacji. Dyrektor biura Wałęsy, Marek Kaczmar w wywiadzie dla „Faktu” przyznał, że sytuacja nie jest łatwa.

To poważna sprawa.

Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować