×

Lech Wałęsa znowu trafił do szpitala. Jego współpracownicy proszą o „zdrowaśki”

Zasmucające zdjęcie przedstawiające byłego prezydenta leżącego na wznak na szpitalnym łóżku wywołało ogrom domysłów na temat stanu jego zdrowia. Wiemy już, dlaczego Wałęsa trafił do szpitala.

Lech Wałęsa w szpitalu
Facebook

Nowe problemy zdrowotne Wałęsy

Udało się ustalić, że Lech Wałęsa oczekuje na planowany zabieg chirurgiczny. Został więc skierowany na badania do Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Marek Kaczmar z Biura Prezydenta Lecha Wałęsy powiedział, że noblistę czeka zabieg dotyczący okulistyki. Zapewnił też, że jeżeli leczenie pójdzie zgodnie z planem i Wałęsa poczuje się dobrze, to prawdopodobnie w przyszłym tygodniu wróci do swoich codziennych obowiązków.

Poprosił również o modlitwę:

Pana Prezydenta czeka planowany zabieg chirurgiczny. Teraz przechodzi badania, jest w dobrej kondycji, ale prosimy o „Zdrowaśkę” i dobre myśli

Zdjęcie Lecha Wałęsy na łóżku szpitalnym zamieścił na Twitterze jego były rzecznik Mirosław Szczerba.

Schorowany Lech Wałęsa

Lech Wałęsa był już niejednokrotnie pacjentem szpitali. Jednak nie ze względu na schorzenia wzroku, a w rezultacie problemów kardiologicznych. W lipcu 2017 r. trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Miał wtedy problemy z krążeniem.

Pod koniec 2018 r. wykonał szereg kompleksowych, specjalistycznych badań. Wałęsa od lat cierpi na chorobę wieńcową, nadciśnienie, cukrzycę i retinopatię. Ze względu na niewydolność lewej komory serca ma wszczepiony rozrusznik.

Lech Wałęsa w szpitalu
Instagram

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Instagram.com, Facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij