×

8 zaginionych osób, które cudem uszły z życiem. Niektórzy myśleli, że są już martwi

Czy we współczesnym świecie są miejsca na cuda? Z pewnością większość ludzi w to powątpiewa. Okazuje się jednak, że odpowiedź na to pytanie wcale nie musi być jednoznaczna, a świadczą o tym chociażby przypadki cudownych ocaleń, które miały miejsce w rzeczywistości. Szczęście tych osób jest nie do dopisania. Na pytanie skąd ono się wzięło, nikt jednak nie zna odpowiedzi…

Oto 8 cudownych ocaleń, które zasługują na szczególną uwagę. W tych momentach bez wątpienia ktoś nad nimi czuwał.

1. Ariel Castro

Na początku XXI wieku, Ariel Castro porwał trzy kobiety: Michelle Knight, Amandę Berry i Georginę DeJesus. Trzymał je w niewolni przez niespełna 11 lat. Jakby tego było mało, Berry w tym czasie urodziła dziecko, którego ojcem był nie kto inny, jak sam Castro. W 2013 roku mężczyzna zapomniał zamknąć drzwi, kiedy wyszedł z domu. To wtedy kobieta i jej córka zbiegały na dół i zwróciły uwagę sąsiada Castro, Charlesa Ramsaya. Mężczyzna otworzył im drzwi frontowe i zadzwonił na policję.

2. Coda Hood

W 1970 roku, Lula Cora Hood opuściła swój rodzinny dom. W 1996 roku policja skontaktowała się z trójką dzieci Luli twierdząc, że znalezione szczątki ludzkiego ciała należą do ich matki. Zdruzgotane rodzeństwo zorganizowało pogrzeb dla swojej rodzicielki. Dopiero 10 lat później testy DNA wykazały, że znalezione fragmenty ciała wcale nie należały do niej! Zaledwie 2 tygodnie później, Hood została znaleziona w Jacksonville na Florydzie. To tam wychowywała kolejne swoje dzieci, a ze swoim pierwszym synem usłyszała się kolejny raz dopiero po 40 latach od odejściu z domu.

3. Nguyen Thi Van

W 1992 roku rodzice Nguyen Thi Van dali jej szlaban na wychodzenie, kiedy pewnego razu nie wróciła do domu na czas. Jak do tego doszło? Tego wieczoru Nguyen postanowiła udać się do lokalnego baru z kilkoma przyjaciółmi, a później udali się na przejażdżkę w konsekwencji czego trafili do Chin. Do rodziców dziewczyny dotarła informacja, że ich córka nie żyje. Rzeczywistość okazała się być jednak zupełnie inna.

4. Steven Stayner

Steven Stayner miał wyjątkowo tragiczne życie. W 1972 roku został porwany przez Kennetha Parnella, który ostatecznie został skazany za pedofilię i wielokrotny gwałt na chłopcu. Mężczyzna zmienił nazwisko Staynera i zapisał go do różnych szkół. Kiedy Stayner ukończył 14 lat, Parnell stwierdził, że jest dla niego już zbyt stary. W konsekwencji porwał 5-letniego Timothy White. Stayner nie chciał, aby chłopiec doświadczał tego, co on i w 1980 roku postanowił z nim uciec.

Stayner nigdy nie był już tym samym chłopcem. Cierpiał na uzależnienie od narkotyków i alkoholu. Zginął w wypadku motocyklowym, kiedy miał zaledwie 24 lata.

5. Carlos Sanchez Ortiz De Salazar

Nie wszyscy z powyższej listy zostali porwani. Czasami ludzie celowo uciekają z domów. Tak było w przypadku doktora Salazara, psychiatry z Sewiili. Salazar zniknął w 1995 roku, a po latach poszukiwań został uznany za zmarłego. Prawda wyszła na jaw w 2015 roku, kiedy dwóch grzybiarzy zauważyło „rozczochranego” Salazara żyjącego samotnie na wybrzeżu północnej Toskanii. Mężczyźni skontaktowali się ze służbami, ale kiedy śledczy przybyli na miejsce, Salazar zniknął – najwyraźniej nie chciał, aby ktokolwiek się o nim dowiedział.

6. Robert McDonough

W 2013 roku Robert McDonough, 73-letni mężczyzna z demencją, odszedł z domu w Maine. Niedługo po tym, jego rodzina zgłosiła zaginięcie mężczyzny. Policja rozpoczęła 14-godzinne poszukiwania. Następnego ranka media postanowiły nagrać raport o zniknięciu McDonougha. Kiedy dziennikarz Norm Karkos miał zamiar opowiedzieć całą historię, McDonough pojawił się na planie.

7. Lucy Ann Johnson

W 1961 roku Lucy Ann Johnson zniknęła z domu w Surrey w Kanadzie. Pozostawiła męża Marvina i 8-letnią córkę Lindę. Po 52 latach Linda ponownie spotkała się z Lucy, która powiedziała córce, że odeszła, ponieważ jej mąż ciągle ją wykorzystywał.

8. Natascha Kampusch

W 1998 roku Natascha Kampusch została porwana z domu. Wolfgang Priklopil trzymał ją w piwnicy przez… 8 lat! Podczas gdy Priklopil zmusił dziewczynę do odkurzenia samochodu, odebrał telefon. To wtedy Natascha wykorzystała sytuację do tego, aby uciec i zadzwonić na policję. Podczas biegu za porwaną, Priklopil rzucił się pod pociąg.

Polecane

Może Cię zainteresować