×

Córka Agaty Mróz ma już 12 lat. To dla niej siatkarka oddała swoje życie

Tą historią żyła cała Polska. Agata Mróz oddała życie po to, żeby na świat mogła przyjść jej upragniona córeczka. Nie nacieszyły się sobą zbyt długo. Gdy znana siatkarka zmarła, Lilianka miała zaledwie 2 miesiące. Dziś córka Agaty Mróz ma już 12 lat!

Symbol matczynej miłości

Historia narodzin Lilianki dla wielu jest symboliczna. Wyraża miłość matki do swojego dziecka. Miłość, wartą więcej, niż przywiązanie do własnego życia.

Lilianka Olszewska to córka znanej polskiej siatkarki – Agaty Mróz i jej męża, Jacka Olszewskiego. Uważana za jedną z najzdolniejszych polskich siatkarek Agata, zmarła w wieku 26 lat, zaledwie 2 miesiące po porodzie. Siatkarka chorowała na białaczkę, z którą walczyła, od kiedy miała 17 lat.

Walczyła tak, jak grała – dzielnie i nie uznając kompromisów.

Mecz o życie

Mimo problemów ze zdrowiem, Agata nie odpuszczała – jej kariera sportowa rozwijała się w imponującym tempie.

W latach 2003–2006, Agata była reprezentantką Polski. Wraz z drużyną zdobywała złote medale na Mistrzostwach Europy w piłce siatkowej kobiet.

Gdy choroba wróciła, jedynym ratunkiem dla Agaty był przeszczep szpiku kostnego. Jednak Agata nie skorzystała z tej szansy – dowiedziała się, że jest w ciąży. Leczenie mogłoby zaszkodzić dziecku.

Wielu lekarzy namawiało, by Agata przerwała ciążę i ratowała swoje życie. Siatkarka się nie ugięła.

Jej córeczka przyszła na świat 4 kwietnia 2008 roku.

Córka Agaty Mróz ma już 12 lat

Tuż po narodzinach Lilianki, we wzruszającej rozmowie z Vivą, Agata mówiła:

Kiedy zobaczyłam Lilianę, zaczęłam płakać. Taka maleńka. Dwa kilogramy szczęścia. Cieszyłam się, że się udało. Że jest z nami. Że jest zdrowa.

Szczęście Agaty i jej męża, trwało zaledwie 2 miesiące.

Dziś Lilianka ma 12 lat. Wyróżnia się talentem plastycznym i – oczywiście – sportowym. Wielu twierdzi, że dziewczynka do złudzenia przypomina zmarłą mamę. Czy będzie chciała pójść w jej ślady?

Nad życie

Historia Agaty Mróz i jej córki, to piękna, choć niezwykle smutna opowieść o sile matczynej miłości. Tę historię pokazano w biograficznym filmie Nad Życie, który opowiada o losach Agaty Mróz-Olszewskiej. Bo właśnie tak siatkarka kochała swoją córkę – nad życie.

Gdybym miała jeszcze raz wybierać, wybrałabym tak samo. Odchodzę spełniona – mówi Agata.

Ta opowieść wzrusza, ale i sprawia, że przychodzi mimowolna refleksja – ilu ludzi byłoby w stanie zdecydować się na tak heroiczny gest?

 

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: YouTube.com, Facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij