×

Nastoletni rabuś zagląda do skradzionego portfela i odkrywa coś, po czym nazywa siebie „szumowiną”.

W dzisiejszych czasach niestety mamy do czynienia z wieloma napadami i kradzieżami. Jedni uciekają i są poszukiwani przez policję, drudzy przyznają się do winy sami i dobrowolnie odbywają kary. Takim przypadkiem jest 19-latek z Anglii.

Connor Dawes napadł w ciemnej i opuszczonej alejce na mężczyznę. Ukradł mu telefon i portfel, po czym uciekł.

Kiedy przeglądał zawartość portfela, znalazł dokument stwierdzający chorobę mężczyzny. Okazało się, że cierpi na łagodną odmianę autyzmu – syndrom Aspergera.

19-latek zgłosił się na policję, przyznając się do napadu i kradzieży na mężczyźnie. Powiedział funkcjonariuszom, że czuje się jak „szumowina”. Nie daje mu to spokoju i chce poddać się karze.

Poszkodowany w wyniku napadu doznał rozcięcia łuku brwiowego i lekkich zadrapań na ciele. Boi się wychodzić na ulicę w późniejszych godzinach i przeraża go widok zbliżających się do niego ludzi.

Sąd skazał Dawesa na 2 lata pozbawienia wolności.

Nastolatek twierdzi, że wstydzi się tego co zrobił, i chce naprawić wszystko. Mimo, iż miał szanse odbyć swoją karę poprzez prace społeczne, to nie zgodził się, ponieważ chce odkupić swoje winy i ponieść pełną odpowiedzialność za swoje przestępstwo.

Mamy nadzieję, że podczas pobytu za kratkami, Connor Dawes będzie miał czas żeby przemyśleć swoje zachowanie i stanie się lepszym człowiekiem, nie krzywdząc już nikogo.

Polecane

Może Cię zainteresować