×

Coming out Witolda Sadowego. W wieku 100 lat! Przyznał że jest gejem.. na antenie TVP

Witold Sadowy 7 stycznia świętował swoje setne urodziny. Z tej okazji ujawnił w reportażu wyemitowanym w TVP Kultura, że jest gejem. Lepiej późno niż wcale?

Aktor i publicysta

Witold Sadowy jest najstarszym żyjącym aktorem w Polsce. Chociaż 7 stycznia obchodził swoje setne urodziny, nadal jest aktywny zawodowo. Pisze felietony do „Gazety Wyborczej” i tygodnika „Życie na gorąco”. Ma na koncie cztery książki. Najświeższa została wydana w 2009 roku. W autobiografii Sadowego „Czas, który minął” znajdują się barwne opisy życia artystycznego przedwojennej stolicy, a także wspomnienia aktora z trudnych czasów okupacji, powojennego socjalizmu i przemian ustrojowych w Polsce.

Sadowy zadebiutował tuż po II Wojnie Światowej, 8 maja 1945 roku w sztuce „Burmistrz Stylmondu” w Teatrze Miasta Stołecznego Warszawy na Pradze. Od lat 80. łączył pracę w teatrze z pisaniem felietonów do warszawskich gazet, między innymi nieistniejących już: „Expressu Wieczornego” i „ Życia Warszawy”. Był także korespondentem wydawanego w Nowym Jorku „Nowego Dziennika”.

Coming out Witolda Sadowego

W autobiograficznej książce aktora zabrakło pewnej informacji. Nie jest tajemnicą, że Sadowy nigdy nie założył rodziny, jednak on sam nie wspominał o przyczynach takiej decyzji. Aż do teraz. Na „coming out” zdobył się dopiero niedawno, w reportażu na temat swojego życia i twórczości, wyemitowanego w TVP Kultura. Swoją drogą, nie mógł sobie znaleźć lepszej stacji na takie wyznanie…W wywiadzie zaskoczył dziennikarkę następującą wypowiedzią:

Nie ożeniłem się, nie miałem dzieci i właściwie żałuję. Urodziłem się inny. Jestem gejem.

Telewizja publiczna nie pogratulowała mu odwagi, zrobił to natomiast dwumiesięcznik LGBTQ, wydawany od 15 lat przez Kampanię Przeciw Homofobii. Na Facebooku ukazał się optymistyczny wpis:

W tym ponurym czasie mamy dla Was prawdziwie niecodzienną, pozytywną wiadomość.
Coming out w wieku 100 lat !!! zrobił właśnie aktor i publicysta Witold Sadowy.

Źródła: www.fakt.pl, www.facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij