Kategorie Inne

Współcześni mężczyźni niechętnie idą do sypialni. Zamiast zbliżeń wolą coś zupełnie innego

Panuje powszechne przekonanie, że to mężczyźni mają większy popęd od kobiet i aż ciężko im „usiedzieć” na miejscu. Niestety okazuje się, że według najnowszych badań coś zupełnie innego sprawia, że mają wzmożony „apetyt” i nie jest to na pewno wizyta z ukochaną w sypialni. Co się stało ze współczesnymi facetami? Co wolą zamiast seksu z kobietą?

Tobie się na pewno wydaje, że Twój facet ma „tylko jedno w głowie”. Otóż tak, to prawda. Ma jedno w głowie, ale nie to, o czym właśnie myślisz 😜😈

Najnowsze statystyki z odbywającego się co dwa lata General Social Survey (GSS) Uniwersytetu Chicago pokazują, że młodzi mężczyźni nie uprawiają tyle seksu, co kiedyś. Powód? Według jednego z psychologów może to być spowodowane tym, że poświęcają więcej czasu na przesiadywanie w sieci, granie w gry wideo i przeglądanie mediów społecznościowych.

Współcześni mężczyźni niechętnie idą do sypialni. Zamiast zbliżeń wolą coś zupełnie innego

Tak, nas też to zmroziło, ale sama powiedz, ile Twój facet poświęca czasu na gry i sieć… No właśnie, masz odpowiedź!

Badanie zostało przeprowadzone przez Narodowe Centrum Badań Opinii (NORC), a zapoczątkowane w 1972 roku, aby móc przyjrzeć się dokładnie temu, jakie zmiany społeczne następują. Raport wykazał, że 23 procent dorosłych mężczyzn (1 na 4), nie uprawiało seksu w ciągu ostatniego roku, a duża część z nich to mężczyźni w wieku około dwudziestu lat. Od badań przeprowadzonych w 2008 roku liczba mężczyzn w wieku od 18 do 29 lat nieaktywnych seksualnie wzrosła aż dwukrotnie.

Jean Twenge, profesorka psychologii na Uniwersytecie Stanowym w San Diego, uważa, że jednym z powodów, dla których wielu młodych mężczyzn nie uprawia seksu, jest to, że nie mieszkają z drugą połową.

Jest więcej niż kiedykolwiek ludzi po 20. roku życia, którzy nie mieszkają z partnerem i tym samym nie dzielą z nim życiem

Ale Twenge uważa również, że rozwój technologii może być potencjalnym czynnikiem powodującym, że 20-latkowie mają problem z seksem.

Jest więcej rzeczy do zrobienia o godzinie 22 niż było 20 lat temu

Współcześni mężczyźni niechętnie idą do sypialni. Zamiast zbliżeń wolą coś zupełnie innego

Badaczka podkreśla, że zamiast bliskości, która powinna mieć miejsce nocą, mężczyźni wolą grać, pisać z kolegami, transmitować wydarzenia, niż oddawać się przyjemnościom z ukochaną

Przesuwanie palcem po ekranie, oglądanie ulubionych YouTuberów lub udawanie w grze, że jest się wikingiem, nie sprawi, że nagle życie erotyczne poprawi się jak od czarodziejskiej różdżki. Trzeba temu pomóc i to próbują powiedzieć naukowcy z San Diego.

Czy zauważyłaś, aby Twój partner poświęcał niestandardowo więcej czasu na gry niż na bliskość z Tobą?

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: [email protected]