×

Współcześni mężczyźni niechętnie idą do sypialni. Zamiast zbliżeń wolą coś zupełnie innego

Panuje powszechne przekonanie, że to mężczyźni mają większy popęd od kobiet i aż ciężko im „usiedzieć” na miejscu. Niestety okazuje się, że według najnowszych badań coś zupełnie innego sprawia, że mają wzmożony „apetyt” i nie jest to na pewno wizyta z ukochaną w sypialni. Co się stało ze współczesnymi facetami? Co wolą zamiast seksu z kobietą?

Tobie się na pewno wydaje, że Twój facet ma „tylko jedno w głowie”. Otóż tak, to prawda. Ma jedno w głowie, ale nie to, o czym właśnie myślisz ??

Najnowsze statystyki z odbywającego się co dwa lata General Social Survey (GSS) Uniwersytetu Chicago pokazują, że młodzi mężczyźni nie uprawiają tyle seksu, co kiedyś. Powód? Według jednego z psychologów może to być spowodowane tym, że poświęcają więcej czasu na przesiadywanie w sieci, granie w gry wideo i przeglądanie mediów społecznościowych.

Tak, nas też to zmroziło, ale sama powiedz, ile Twój facet poświęca czasu na gry i sieć… No właśnie, masz odpowiedź!

Badanie zostało przeprowadzone przez Narodowe Centrum Badań Opinii (NORC), a zapoczątkowane w 1972 roku, aby móc przyjrzeć się dokładnie temu, jakie zmiany społeczne następują. Raport wykazał, że 23 procent dorosłych mężczyzn (1 na 4), nie uprawiało seksu w ciągu ostatniego roku, a duża część z nich to mężczyźni w wieku około dwudziestu lat. Od badań przeprowadzonych w 2008 roku liczba mężczyzn w wieku od 18 do 29 lat nieaktywnych seksualnie wzrosła aż dwukrotnie.

Jean Twenge, profesorka psychologii na Uniwersytecie Stanowym w San Diego, uważa, że jednym z powodów, dla których wielu młodych mężczyzn nie uprawia seksu, jest to, że nie mieszkają z drugą połową.

Jest więcej niż kiedykolwiek ludzi po 20. roku życia, którzy nie mieszkają z partnerem i tym samym nie dzielą z nim życiem

Ale Twenge uważa również, że rozwój technologii może być potencjalnym czynnikiem powodującym, że 20-latkowie mają problem z seksem.

Jest więcej rzeczy do zrobienia o godzinie 22 niż było 20 lat temu

Badaczka podkreśla, że zamiast bliskości, która powinna mieć miejsce nocą, mężczyźni wolą grać, pisać z kolegami, transmitować wydarzenia, niż oddawać się przyjemnościom z ukochaną

Przesuwanie palcem po ekranie, oglądanie ulubionych YouTuberów lub udawanie w grze, że jest się wikingiem, nie sprawi, że nagle życie erotyczne poprawi się jak od czarodziejskiej różdżki. Trzeba temu pomóc i to próbują powiedzieć naukowcy z San Diego.

Czy zauważyłaś, aby Twój partner poświęcał niestandardowo więcej czasu na gry niż na bliskość z Tobą?

_________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować

zamknij