×

Co mężczyźni cenią w kobietach, gdy szukają żony? Nie to, co myślisz!

To, co mężczyźni cenią w kobietach zależy od tego, czy szukają partnerki na stałe czy tylko chwilowego związku. W przypadku kandydatki na żonę figura okazuje się mieć drugorzędne znaczenie.

Stereotyp a rzeczywistość

Gdyby wierzyć stereotypom, mężczyźni byliby prymitywnymi istotami zainteresowanymi kobietami jedynie przez pryzmat kształtu ich pupy i rozmiaru biustu. Chociaż ten stereotyp starannie pielęgnują męskie magazyny i tak zwane filmy dla dorosłych, rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Jak ustalili badacze z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin, cechy, które pociągają mężczyzn są różne w zależności od tego, czy szukają oni przelotnego romansu, jednorazowej przygody czy stałego związku. W toku badań, których wyniki opisał The New York Times, wykazano, że mężczyźni różnią się pod tym względem od kobiet.

Badanie polegało na pokazaniu 375 studentom obojga płci zdjęcia z prośbą o ocenę atrakcyjności przedstawionych na nich osób. Pierwszy wniosek nasunął się od razu: kobiety są wymagające wobec wszystkich mężczyzn po równo, bez względu na to, czy ma to być wieloletni partner i ojciec ich dzieci, czy kochanek na jedną noc.

Jak pisze New York Times:

Dla kobiet sylwetka i oblicze mają podobne znaczenie. Zarówno wtedy, gdy poszukują tymczasowego kochanka, jak i kandydata na męża

Co mężczyźni cenią w kobietach

Mężczyźni natomiast ocenę kobiecej urody uzależniają od ewentualnych zamiarów wobec niej:

25 procent mężczyzn poszukujących żony kieruje się jej sylwetką. To samo stwierdziło 51 proc. respondentów zainteresowanych chwilowym romansem.

Oznacza to, że u potencjalnej kochanki figura ma dwukrotnie większe znaczenie niż u kandydatki na żonę. W tym drugim przypadku pupa i biust bledną wobec osobowości, której odbicia mężczyźni szukają na twarzy wybranki:

Twarz sporo mówi o młodości i zdrowiu kandydatki. Jest podatna na działanie hormonów płciowych, które odgrywają zasadnicze znaczenie przy staraniu się o potomstwo. Pokazuje, jak długo kobieta będzie jeszcze płodna. Z kolei sylwetka zdradza płodność tu i teraz. Buzia ujawnia również emocje i charakter, a w stałym związku panowie nie są zainteresowani wyłącznie przedłużeniem gatunku, ale także emocjonalną intymnością.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.papilot.pl, www.papilot.pl, stylzycia.radiozet.pl
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Freepik, Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij