×

Cmentarze znów zamknięte 1 listopada? „Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów”

Wszyscy pamiętamy w jaki sposób dowiedzieliśmy się o kontrowersyjnej decyzji rządzących w ubiegłym roku. Cmentarze znów zamknięte 1 listopada? Stanowczy głos z Ministerstwa Zdrowia.

Ogromny wzrost zakażeń

W środę 6 października po raz pierwszy od wielu miesięcy znów przekroczyliśmy próg 2 tys. zakażeń. Po tym, jak w codziennych raportach mowa była o kilkuset zakażeniach na dobę, taka wiadomość była dla wielu szokiem.

Informację jako pierwszy przekazał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Dzisiejsze dane to już bardzo szybko migająca czerwona lampka, przekroczyliśmy 2000 dziennych zakażeń, mamy 2085 przypadków

– mówił na antenie Polskiego Radia.

Jeśli dzisiejsze dane porównamy do ubiegłej środy, to jest to wzrost o 70 proc. Czwarta fala zdecydowanie przyspiesza

– dodał.

Dzisiaj sytuacja się powtórzyła. Minionej doby po raz kolejny odnotowano ponad 2 tys. zakażeń koronawirusem, konkretnie 2007, co oznacza ponad 60-procentowy wzrost w stosunku do ubiegłego tygodnia.

Cmentarze znów zamknięte 1 listopada
Twitter

Z powodu COVID-19 i chorób współistniejących zmarło 29 pacjentów. W szpitalach przebywają 2103 osoby z COVID-19. 207 pacjentów podłączono do respiratorów.

Cmentarze znów zamknięte 1 listopada?

Gwałtowny wzrost zakażeń daje do myślenia. Listopad zbliża się wielkimi krokami. Czy powinniśmy się przygotować na powtórkę z ubiegłego roku?

Cmentarze znów zamknięte 1 listopada
Twitter

Wirtualna Polska zapytała o to Wojciecha Andrusiewicza. Jego wypowiedź odnośnie zamknięcia cmentarzy 1 listopada napawa optymizmem. Jednak Andrusiewicz pozostawił pewną „furtkę” niepewności. Stwierdził, że resort na razie nie planuje wprowadzania nowych obostrzeń i zamknięcia nekropolii.

Nie ma sensu potwierdzać otwartości czegokolwiek. Jeżeli będzie potrzeba wprowadzania jakichkolwiek obostrzeń, to będziemy to komunikować. Na dziś sytuacja wygląda tak, że na pewno nie planujemy w najbliższym czasie wprowadzać jakichkolwiek obostrzeń

– powiedział Andrusiewicz.

Cmentarze znów zamknięte 1 listopada
Twitter

Chociaż ta wypowiedź uspokaja, wszyscy doskonale wiemy, w jaki sposób i z jakim wyprzedzeniem dowiedzieliśmy się o zamknięciu nekropolii w ubiegłym roku. Jednak szef resortu zdrowia Adam Niedzielski twierdzi, że sytuacja w kraju jest o wiele lepsza niż przed rokiem, dlatego nie mamy powodów do obaw. Nawet jeśli zapadnie ewentualna decyzja o zamknięciu nekropolii, nie zostanie podjęta w ostatnich chwili.

Bierzemy pod uwagę bardzo wiele aspektów. Ale przede wszystkim chcę powiedzieć, że sytuacja, która miała miejsce rok temu, kiedy musieliśmy praktycznie z dnia na dzień podjąć decyzję – to była sytuacja ekstraordynaryjna

– zapewnił Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Cmentarze znów zamknięte 1 listopada
Twitter

Pożyjemy, zobaczymy…

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij