×

Nie żyje jedna z najpiękniejszych aktorek na świecie. Będzie nam jej brakować

Francuska agencja Time Art poinformowała o śmierci znanej aktorki. Gwiazda dała się poznać widzom przede wszystkim niezapomnianą rolą w filmie z serii James Bond. Kobieta słynęła z nadzwyczajnej urody.

Dziewczyna Bonda nie żyje

Młoda Claudine Auger uczyła się w St. Joan Of Arc College, a później w Konserwatorium Paryskim. W filmie debiutowała już w trakcie nauki. Została dziewczyną Bonda na długo przez Leą Seydoux, Evą Green czy Carole Bouquet. Jej karierę aktorską poprzedziło zdobycie tytułu Miss Francji w 1958 r. oraz pierwszej wicemiss w wyborach Miss Świata w tym samym roku.

Szczytem jej sławy i międzynarodowej rozpoznawalności był występ w filmie „Operacja Piorun” z Seanem Connerym w roli dziewczyny Jamesa Bonda. Na plan filmu trafiła przypadkowo. Podczas wakacji na Bahamach, zwróciła uwagę jednego z producentów. Mężczyzna zasugerował jej, aby przyszła na casting.

Zmiana postaci

Pierwotnie dziewczyną Bonda miała być Włoszka o imieniu Domino, jednak Auger tak bardzo spodobała się producentom, że postanowili zmodyfikować scenariusz. Włoszka została przerobiona na Francuzkę.

Z pierwszej wersji pozostało jedynie imię. Claudine bardzo słabo znała angielski, dlatego podczas prac nad postprodukcją pod jej kwestie podłożono głos innej aktorki. Należał on do pochodzącej z Niemiec, Nikki van der Zyl. 

„Operacja Piorun” stała się wielkim hitem. Mimo to, Auger nie zrobiła kariery w USA. Sukcesy odnosiła za to w Europie. Zagrała w kilku znanych produkcjach. Łącznie wystąpiła w kilkudziesięciu filmach m.in. „Podróże z Anitą”, „Wielka historia o miłości” czy „Czerwone i czarne”. Aktorską działalność zawiesiła dopiero w połowie lat 90.

Życie prywatne

W wieku zaledwie 18 lat pierwszy raz wyszła za mąż za starszego o 25 lat francuskiego reżysera. Pierre Gaspard-Huit nie zapewnił jej jednak szczęścia i małżeństwo zakończyło się rozwodem.

W latach 80. po raz kolejny weszła w związek małżeński. Tym razem jej wybrankiem był brytyjski biznesmen, Peter Brent (zmarł w sierpniu 2008 r.). W 1991 roku na świat przyszła córka pary, Jessica.

Claudine Auger zmarła w swoim domu w Paryżu w wieku 78 lat

Fotografie: Twitter.com

Polecane

Może Cię zainteresować