×

Jeremy Clarkson oskarża Gretę Thunberg za upadek motoryzacji. „Jest idiotką”

Jeremy Clarkson podzielił się swoimi szczerymi wypowiedziami na temat Grety Thunberg z czasopismem The Sun. Legendarny prezenter Top Gear dobitnie skrytykował postawę 16-latki promowanej przez wpływowych rodziców.

Smutny koniec motoryzacji

Dziennikarz jest zdania, że działalność Grety ma wpływ na upadek wielkich wystaw i salonów samochodowych. Zauważa, że coraz częściej są bojkotowane przez masowe protesty ekologów, zachęcających do rezygnacji z wykorzystania silników spalinowych.

Powiedział, że:

Greta Thunberg wyprzedziła nawet rowerzystów na szczycie listy rzeczy, których nienawidzę

Clarkson stwierdza też, że zainteresowanie motoryzacją wśród młodzieży maleje.

Wszyscy, których znam poniżej 25. roku życia nie interesują się samochodami. Greta Thunberg zabiła pokazy samochodowe. [Młodzież] uczy się w szkole, nawet zanim powiedzą „mama” i „tata”, że samochody są złe. To siedzi w ich głowach

Współprowadzący The Grand Tour, Richard Hammond jest podobnego zdania:

Nienawidzę tego mówić, ale myślę, że Jeremy ma rację. Młodych ludzi nie obchodzą samochody. Ile dzieci dorasta dziś z plakatami aut na ścianach sypialni?

Ocieplenie klimatu, to realny problem

Legendarne trio: Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May przyznaje, że istnieje poważny problem zmian będących skutkiem ocieplenia klimatycznego.

W nowym sezonie The Grand Tour będziemy mogli zobaczyć jak cała trójka udaje się w 800-kilometrową podróż łodziami po rzece Mekong z Kambodży do Wietnamu. Dziennikarze odkryją jak duży wpływ na system rzeczny ma brak opadów w porze uznawanej dotąd za deszczową.

Clarkson przyznał, że dzięki podróży zobaczył na własne oczy skutki ocieplenia klimatu. Jednak zaznacza, że tworzy show dla fanów motoryzacji, dlatego jest zmuszony odstawić na boczny tor tematykę globalnego ocieplenia, bo „w przeciwnym razie bylibyśmy Lewisami Hamiltonami„.

Przypomnijmy, że mistrz świata F1 został wyśmiany za swój wpis na Instagramie, w którym martwi się zmianami klimatu, jednocześnie nie rezygnując z udziału w wyścigach, w których spalanie paliwa sięga nawet 100 litrów na godzinę.

Clarkson jest zdania, że działania Grety Thunberg są równie absurdalne.

W wywiadzie dla The Sun powiedział:

[…] Ona [Greta] jest idiotką, krążąc i twierdząc, że wszyscy zginiemy. To niczego nie rozwiąże moja droga. Teraz mógłbym rozpocząć taki strajk, pożyczyć 50-metrowy jacht z karbonu z zapasowym silnikiem Diesla [uszczypliwe nawiązanie do przepłynięcia Atlantyku przez Thunberg – przyp. red.], popłynąć do Ameryki i wrzeszczeć na prezydenta Trumpa. Mógłbym to zrobić, ale nic by to nie dało. Zamiast tego czas porozmawiać z naukowcami

Szwedzka aktywistka

Greta Thunberg zyskała sławę po organizowanym przez siebie szkolnym strajku dla klimatu. Protest polegał na opuszczaniu szkoły w każdy piątek (wiele osób sugeruje, że wybór dnia poprzedzającego weekend nie był przypadkowy) i pikietowaniu pod budynkiem Riksdagu.

Jej zaradni rodzice, śpiewaczka operowa, Maleny Emman oraz aktor, Svante Thunberg zadbali o to, aby jednoosobowa akcja zyskała międzynarodowy rozgłos. Clarkson powinien uważać z tak mocnymi stwierdzeniami na temat nastolatki, biorąc pod uwagę, że Greta oprócz ADHD, zespołu Aspergera i mutyzmu wybiórczego, cierpi na zaburzenia obesyjno-kompulsywne, a jej reakcje na krytykę mogą być nieprzewidywalne.

Może Cię zainteresować

zamknij