×

11-latek stoi tuż przy zwłokach swojego taty. Ze łzami w oczach głaszcze go po głowie

Indyjski reporter Shiv Sunny podzielił się wzruszającą historią, której był świadkiem. Dziennikarz na swoim profilu na Twitterze udostępnił zdjęcie 11-letniego chłopca, który żegna się ze swoim zmarłym ojcem. Fotografia szybko obiegła media społecznościowe. Coraz więcej osób zaczęło dzielić się tą chwytającą za serce historią.

Post ze zdjęciem udostępniono już ponad 9 tysięcy razy. Widać na nim płaczącego chłopca, który pochyla się nad zwłokami swojego ojca. Ten widok chwyta za serce. Jak relacjonuje Sunny:

Chłopak podszedł do ciała ojca leżącego w krematorium, odsunął prześcieradło od twarzy, objął jego policzki obiema rękami, powiedział „papa” i zaczął szlochać.

Historia rodziny chłopca

Sunny w rozmowie z dziennikarzem BBC opowiada krótką historię tej biednej rodziny. Anil miał 27 lat, był robotnikiem pracującym w kanalizacjach w Delhi. Mężczyzna zmarł, ponieważ w trakcie pracy zerwała się lina, która miała go podtrzymywać. Okazało się, że była za cienka – nie utrzymała Anila i spowodowała drastyczny w skutkach upadek. To nie jedyna tragedia, jaka przytrafiła się tej rodzinie. Zaledwie tydzień wcześniej zmarło najmłodsze dziecko – 4-miesięczny chłopiec. Był chory na zapalenie płuc.

Ogromna pomoc

Fotograf był poruszony całą sytuacją. Okazało się, że rodzina nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, by skremować Anila. Mężczyzna postanowił im pomóc. Otworzył zbiórkę crowdfundingową. Dzięki nagłośnieniu sprawy, w ciągu jednego dnia udało mu się zebrać ponad 3 miliony rupii co w przeliczeniu daje ponad 43 tys. dolarów! W pomoc zaangażowali się wszyscy – począwszy od gwiazd Bollywood aż po zwykłych robotników. To niesamowite jak jedno zdjęcie może otworzyć tak wiele serc.

Może Cię zainteresować