×

33-latek z Chojnowa wykorzystywał 1,5-rocznego chłopca. Matka dziecka o wszystkim wiedziała

Mniej więcej rok temu w Chojnowie w woj. dolnośląskim rozegrał się istny koszmar. Pochodząca stamtąd matka 1,5-rocznego chłopczyka poznała w sieci 32-letniego Sebastiana. Niedługo później świeżo upieczona para zamieszkała razem. Kobieta pozwoliła również mężczyźnie opiekować się małym Szymkiem, a także spać z nim w jednym łóżku, gdy nie było jej w domu. Niestety, poniosło to za sobą bardzo przykre konsekwencje. Teraz zarówno matka chłopca, jak i jej partner usłyszeli zarzuty.

Dramat, który rozgrywał się w domu kobiety. Chłopiec z Chojnowa trafił do szpitala

Pewnego dnia Szymek trafił na badania do lekarza rodzinnego. Lekarza, który zauważył, że z chłopcem dzieje się coś niedobrego. Chcąc poznać odpowiedź, skierował malca do szpitala. Dziś już wie, że podjął bardzo słuszną decyzję. W placówce specjaliści wezwali policję, bowiem dokładne badania wykazały, że chłopiec z Chojnowa był ofiarą molestowania seksualnego.

Zarzuty

Rok od zdarzenia zarówno pedofil, jak i matka chłopca usłyszeli zarzuty.

Mężczyźnie zarzucono, że doprowadził przemocą małoletniego do poddania się innej niż obcowanie płciowe czynności seksualnej, która wyczerpuje znamiona gwałtu – mówi Lida Tkaczyszyn, rzeczniczka legnickiej prokuratury

Czym zawiniła matka dziecka? Prokuratura zakłada, że kobieta świadomie naraziła syna na utratę zdrowia, a nawet życia, a tym samym zdawała sobie sprawę z tego, jakim człowiekiem jest jej partner.

Matka, mając podejrzenia, że jej dziecko może być wykorzystywane seksualnie, pozostawiała je pod opieką oskarżonego – wyjaśnia prok. Tkaczyszyn

Konsekwencje

33-latek trafił już do aresztu, a za to, co zrobił, grozi mu nawet 15 lat więzienia. Wobec matki Szymka zastosowano z kolei policyjny dozór i grozi jej do 5 lat więzienia. Mały chłopiec z Chojnowa na chwilę obecną znajduje się pod opieką zastępczą.

W głowie się nie mieści, jak można zrobić tak potworną krzywdę małemu, bezbronnemu dziecku…

Polecane

Może Cię zainteresować