×

Czteroletni chłopiec wygląda jak dziadek! Nie chodzi do szkoły, bo boją się go inne dzieci.

Czteroletni chłopiec swoim wyglądem przypomina 80-letniego emeryta ze względu na niezwykle rzadką chorobę. Bayezid Hossain z południowego Bangladeszu ma opuchniętą twarz, zwiotczałą skórę, cierpi na bóle stawów, a oprócz tego ma trudności w oddawaniu moczu oraz bardzo słabe, połamane zęby.

Ludzie, którzy go nie znają omijają „chłopaka” szerokim łukiem, a dzieci boją się z nim bawić. Mimo przeciwności losu Bayezid może poszczycić się ponadprzeciętną inteligencją. Jego 18-letnia matka, Tripti Khatun jest zaskoczona mądrością chłopca, ale pęka jej serce, gdy tylko na niego spojrzy.

Matka chłopca powiedziała:

„Bayezid nauczył się chodzić w wieku 3 lat. Komplet zębów miał już po upływie trzech miesięcy życia. Jego wygląd fizyczny jest całkowicie nienormalny, ale psychicznie to wspaniały człowiek. Jest niezwykłym, bardzo świadomym mówcą. „

Hossain uważa, że cierpi na progerię – ciało starzeje się około 8 razy szybciej niż normalnie.

chlopiec-wyglada-jak-dziadek-2

Chorzy na tą chorobę zwykle umierają z powodu zawału serca lub udaru mózgu około 13 roku życia. Gdy chłopiec urodził się w 2012 roku, ojciec dziecka Lovelu Hossain (22 lata) był załamany, a lekarz nie miał pojęcia jak pomóc chłopcu. Matka dziecka powiedziała:

„Byłam przerażona, gdy tylko go zobaczyłam. Wyglądał jak obcy to i zabolało mnie najbardziej… Mój syn rozumie swoją sytuację, ale nie lubi o tym mówić – po prostu płacze, gdy czuje się niezręcznie,”

Na zdjęciu Bayezid Hossain z matką Tripti.

Na zdjęciu Bayezid Hossain z matką Tripti.

 

Po powrocie do domu wiadomość o niezwykłym dziecku natychmiast rozeszła się po rodzinnej wsi. Sąsiedzi już po chwili znaleźli się przy rodzinnym domu, aby zobaczyć schorowane dziecko. Jak się szybko okazało, nie otrzymali jednak żadnego wsparcia od lokalnej społeczności.

Ludzie bali się chłopca i często plotkowali na temat rodziców dziecka jakoby mogli być kuzynami co miałoby być przyczyną choroby Bayezid’a.

chlopiec-wyglada-jak-dziadek-4

Z czasem sąsiedzi przyzwyczaili się do jego obecności. Nadali mu nawet ksywkę „starzec”.

Para obecnie mieszka z rodzicami ojca Lovelu. Bayezid nie chodzi do szkoły, ale uwielbia grać w piłkę, rysować, a nawet łamać swoje zabawki, aby mógł je potem naprawiać!

Ojciec dziecka powiedział, że wydał już około £ 4,000 na lekarzy i „uzdrowicieli”, ale żaden z nich nie był w stanie wyleczyć choroby.

„Byliśmy w szpitalach, kapliczkach, na spotkaniach z szamanami – gdziekolwiek tylko to było możliwe. Jego sytuacja niestety się nie zmieniła i jest coraz gorsza każdego dnia. Mój syn nie jest normalnym dzieckiem. Straszne jest życie ze świadomością, że jego dziecko wkrótce umrze. Chcielibyśmy mieć więcej dzieci, ale boimy się.”

Czemu musiał go spotkać taki los? Nikt nie zasługuje na takie życie…

https://www.youtube.com/watch?v=Il5E9vbb-Mg

Polecane

Może Cię zainteresować