×

Chłopiec był maltretowany i molestowany. Kelnerka go uratowała

Chłopiec był maltretowany i molestowany przez wiele miesięcy. Dręczyli go najbliżsi – mama i ojczym. Prawda wyszła na jaw dzięki zdecydowanej reakcji kelnerki, która dostrzegła dziwne zachowanie 11-latka i jego opiekunów. Postanowiła działać.

„To było dla mnie bardzo dziwne”

Flavaine Carvalho pracuje w jednej z restauracji w Ohio (Stany Zjednoczone). 1 stycznia 2021 roku kobieta obsługiwała rodzinę z 11-letnim synem. Zachowanie rodziny natychmiast wzbudziło jej podejrzenia.

Kobieta i mężczyzna zamówili dla siebie posiłki, ale chłopca pominęli. Gdy kelnerka dopytywała, czy na pewno nie pomylili się podczas składania zamówienia, odparli, że 11-latek zamierza zjeść kolację w domu.

To było dla mnie bardzo dziwne. Kiedy jednak spojrzałam na chłopca, zobaczyłam na jego twarzy zadrapania i siniaki

– opowiada Flavaine.

Kelnerka zauważyła również, że chłopiec nie zachowuje się, jak inne dzieci. Był smutny i cichy. To utwierdziło kobietę w przekonaniu, że powinna działać. Napisała na kartce krótkie pytanie:

Czy potrzebujesz pomocy?

– zapytała chłopca i wręczyła mu karteczkę tak, by tylko on to zobaczył.

W odpowiedzi chłopiec nieśmiało skinął głową. Flavaine wiedziała już, co ma zrobić. Niezwłocznie zadzwoniła po policję.

 

Chłopiec był maltretowany i molestowany

Funkcjonariusze zabrali chłopca do szpitala. Jak się okazało, 11-latek był niedożywiony, miał też liczne obrażenia, wskazujące, że chłopiec był maltretowany i molestowany. Oprawcą okazał się ojczym 11-latka, ale i matka przyzwalała na krzywdzenie syna. Co więcej, śledztwo wykazało, że dziecko odizolowano od reszty rodziny. Chłopca podduszano, wieszano na drzwiach do góry nogami, zmuszano do rygorystycznych ćwiczeń. 11-latek nie miał też dostępu do jedzenia i wody.

 

Pokój 11-latka stał się dla niego miejscem kaźni. Co więcej, śledczy znaleźli wiele przedmiotów, które wykorzystywano do torturowania dziecka. Wśród nich był m.in. metalowy drążek, kajdanki i paski z grzechotką, których użyto do związania chłopca.

Opiekunowie chłopca usłyszeli już zarzuty. Wyrok w tej sprawie zapadnie w sierpniu. Jak dowiadujemy się z postu kobiety, skrzywdzony chłopiec ma się dobrze, jest szczęśliwy i zdrowy.

Źródła: parenting.pl
Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij