×

Chłopak ze zdjęcia nie żyje! Jego śmierć wstrząsnęła dziś Polską

Chłopak ze zdjęcia nie żyje, bo został zaszczuty za to, że był gejem. Chociaż był wziętym modelem, nie czuł się szczęśliwy. Od gimnazjum słyszał, że jest gorszy, ponieważ jest homoseksualistą. Wpojono mu nienawiść do tego, kim był. W końcu odebrał sobie życie. Miał dość…

Trauma z gimnazjum

Koszmar Michała rozpoczął się w gimnazjum. Matka zapisała go do katolickiej placówki, bo był bardzo zaangażowany religijnie, pełnił nawet funkcję ministranta. Teraz przyznaje, że był to ogromny błąd. Właśnie w katolickim gimnazjum wpojono Michałowi, że musi nienawidzić siebie za to, że urodził się gejem

Przez resztę życia nie uporał się z tą traumą. Jak wspomina mama Michała:

Czy miał jakiegoś pecha, że gdziekolwiek trafiał, zawsze znalazła się osoba, która miała problem z akceptowaniem homoseksualistów? I od razu używała wobec Michała epitetów. Nawet tutaj, w Malborku, też w sklepie padły słowa: „Po co tu przyszedłeś, pier**lony pedale?”. W Warszawie miał trochę lepiej. Agencja czekała, aż skończy szkołę średnią. Skończył i tuż po szkole wyjechał na pierwszy duży kontrakt do Szanghaju. Później był w Japonii pół roku. W Chinach był na dwóch kontraktach. Kilka razy był w Mediolanie na fashion week. Otwierał pokazy Ossolińskiego.

Seria upokorzeń, którą przeżył Michał, nie pozwoliła mu cieszyć się z sukcesów. Mimo terapii i leczenia ciągle nie mógł zaakceptować siebie. Rany, zadane jeszcze w katolickim gimnazjum, okazały się zbyt głębokie.

Z jednej strony miał pociąg seksualny zgodnie z orientacją, z jaką się urodził, z drugiej nienawidził siebie za to, że jest gejem. W grudniu Michał próbował popełnić samobójstwo. Wtedy się okaleczył. Pamiętam, jak usłyszał wypowiedź biskupa Jędraszewskiego i dowiedział się o tworzonych strefach wolnych od LGBT. Powiedział mi, że znowu czuje się odrzucony. Że znowu się boi. Był przerażony tym, że wszyscy wiedzą, że jest „pedałem”. Wieczorami ze strachu już nigdzie nie wychodził. Pod koniec maja kolejny raz został wyzwany na ulicy od pedałów. To była okropna sytuacja. I to był już dla niego naprawdę potężny cios. Wrócił do domu bardzo wzburzony i powiedział, że ma dosyć, że tego dłużej nie wytrzyma. Teraz wiem, że mnie przygotowywał do tego, co się stało.

 

Chłopak ze zdjęcia nie żyje

Michał zginął śmiercią samobójczą. Powiesił się na drzewie. Pisarz Mariusz Szczygieł opublikował jego zdjęcie na Instagramie z poruszającym komentarzem:

Bo przecież prezydent, który – jak wiemy – jest prezydentem wszystkich Polaków, podzielił nas na ludzi i nieludzi. Przecież to podział z więzienia – na „ludzi” i „cwelów”. Jak widać, pan Duda traktuje nasz kraj jak zakład karny. Michał znalazł się wśród nieludzi. Powiesił się na drzewie. My możemy się rozpłakać i to mi się przydarzyło (…), ale co mogłyby zrobić typy takie jak Duda, Żalek, Jędraszewski – nie wiem. Matka pyta: „Zadaję sobie pytanie: Co to za kraj w którym trzeba umrzeć, żeby być szczęśliwym?”

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Chłopak ze zdjęcia nie żyje. Kiedy dorastał, koledzy z katolickiego gimnazjum wyzywali go od pedałów. Gdy matka poszła do dyrekcji, usłyszała, że powinna coś zrobić, bo rzeczywiście z synem jest coś nie tak – znaczy pedałem jest. Poszła do księdza – ten posłuchał, że jego ucznia wyzywają od zboczeńców i stwierdził: „Wie pani co? A może jest w tym jakieś ziarno prawdy? Tak że proszę zająć się synem i porozmawiać z nim”. To wersja matki, bardzo wiarygodna. Bo przecież prezydent, który – jak wiemy – jest prezydentem wszystkich Polaków, podzielił nas na ludzi i nieludzi. Przecież to podział z więzienia – na „ludzi” i „cwelów”. Jak widać, pan Duda traktuje nasz kraj jak zakład karny.????Michał znalazł się wśród nieludzi. Powiesił się na drzewie. Dziś @gazeta_wyborcza przynosi rozmowę @damianmaliszewski z jego matką, Katarzyną Koch z Malborka. ????My możemy się rozpłakać i to mi się przydarzyło, kiedy czytałem tę rozmowę, ale co mogłyby zrobić typy takie jak Duda, Żalek, Jędraszewski – nie wiem. Matka pyta: „Zadaję sobie pytanie: Co to za kraj w którym trzeba umrzeć, żeby być szczęśliwym?”. Czy @prezydent_pl Andrzej Duda umie odpowiedzieć na to pytanie? ????Przeczytajcie „Modlitwę za Michała” – jest świetnym studium osobowości powoli degradowanej. Cześć Jego Pamięci. Oby trwała.???? Czy nie ma racji pani Katarzyna? „Tak sobie myślę, że gdyby Michał już w szkole podstawowej miał lekcje edukacji seksualnej i usłyszał od nauczycieli, że każda orientacja jest normalna, to dziś by żył. D.M.: – Czyli edukacja seksualna w szkołach jest potrzebna? K.K.: – Dzięki temu nie czułby się inny! Nie znienawidziłby siebie za to, że jest homoseksualistą. Nie czułby się gorszy. Czułby się równy. Dlaczego więc edukujemy dzieci w każdym innym względzie, a mamy nie edukować w tak ważnej kwestii?”.

Post udostępniony przez Mariusz Szczygieł (@szczygiel_mariusz)

Źródła: wyborcza.pl
Fotografie: www.instagram.com (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij