×

Tragiczny bilans burzy w Tatrach. W szpitalach jest 140 rannych

Czwartkowa burza w Tatrach zbiera tragiczne żniwo. Początkowo mówiono o 20 poszkodowanych. Jednak teraz mam potwierdzenie, że liczba jest zdecydowanie wyższa. W szpitalach w Zakopanem, Myślenicach i Krakowie jest 140 poszkodowanych. W skutek silnych wyładowań, po Polskie stronie Tatr zginęły 4 osoby, natomiast po Słowackiej jedna.

Burza na Giewoncie

To najtragiczniejsza nawałnica nad górskimi szlakami od lat. Wczoraj Polskę obiegła informacja, że piorun uderzył w turystów na Giewoncie. To właśnie tam sytuacja była najtrudniejsza, a liczba porażeń najwyższa. Wyładowania atmosferyczne doprowadziły po polskiej stronie tatr do śmierci 4 osób, w tym dwójki dzieci. Ratownicy robili co mogli, pomagając poszkodowanym w strugach deszczu.

Burza w Tatrach – piorun uderzył w turystów

Z godziny na godzinę liczba poszkodowanych rosła. Na chwilę obecną, służby mówią o 140 poszkodowanych. Najwięcej ofiar znajduje się w zakopiańskim szpitalu. Pozostali ranni trafili do placówek w Nowym Targu, Limanowej, Myślenicach i Suchej Beskidzkiej. Niektórzy poszkodowani trafili także do trzech szpitali w Krakowie, m. in. do Szpitala Dziecięco na Prokocimiu.

Burza w Tatrach – z Zakopanem ogłoszono żałobę

Skala wyładowań wymagała skoordynowanego działanie wielu służb. Akcją ratunkową kierowało TOPR, a ratowników wspomagali strażacy, policjanci, pracownicy pogotowia i straż graniczna. Do akcji wykorzystano cztery śmigłowce LPR, jedną maszynę TOPR i 13 karetek. W związku z tragicznymi wydarzeniami, w Zakopanem ogłoszono trzydniową żałobę.

Może Cię zainteresować