×

Burza piaskowa w Polsce! Szokujące nagranie pojawiło się w sieci

Burza piaskowa w Polsce! Od wczoraj w naszym kraju trwają potężne wichury. W ich wyniku życie straciło już 4 osoby, a kilkanaście zostało rannych. W sieci pojawiają się liczne nagrania i zdjęcia, które pokazują niszczycielską siłę wiatru i ogrom zniszczeń. Wśród nich możemy odnaleźć film przedstawiający burzę piaskową, która miała miejsce w Wielkopolsce.

Burza piaskowa w Polsce

Na oficjalnym fanpage’u Polskich łowców burz pojawił się film przedstawiający burzę piaskową, która przeszła wczoraj w okolicach Wolsztyna w woj. wielkopolskim. Wyglądało to bardzo niebezpiecznie. Nagranie dosłownie mrozi krew w żyłach.

Tak niedawno wyglądały okolice Wolsztyna. Pojawiła się tam istna zamieć pyłowa związana z występowaniem bardzo silnego wiatru. Strefa najsilniejszego wiatru weszła niedawno nad obszar Polski. Szczególnie mocno w chwili obecnej wieje w woj. lubuskim i w wielkopolskim. Porywy wiatru osiągają tu ok. 100 km/h, co może wiązać się z lokalnymi szkodami, przerwami w dostawie prądu i innych mediów oraz utrudnieniami komunikacyjnymi. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności – niestety, pojawiły się już pierwsze doniesienia o wypadkach bezpośrednio związanych z wichurą.

Tragiczny bilans

Przypomnijmy tylko, że od nocy z środy na czwartek przez nasz kraj przechodzą silne wichury. Niż Hendrik pozostawił po sobie sporą skalę zniszczeń. Straż pożarna w całym kraju interweniowała ponad 10 tysięcy razy, o czym poinformował rzecznik komendanta głównego PSP Krzysztof Batorski. Zginęły 4 osoby, a 18 zostało rannych. W tym 7 strażaków.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij