×

Burka została zakazana przez… ISIS! Jak twierdzą, stanowi ona zagrożenie dla ich bezpieczeństwa

Zakaz nie obowiązuje wszędzie, a jedynie na terenie budynków należących do sił bezpieczeństwa dżihadystów w Mosulu (Irak) – donosi portal Iran Front Page.

Skąd taka decyzja? Terroryści wprowadzili zakazu z powodu zamachów przeprowadzanych przez ubrane w burki kobiety, w wyniku czego zginęło kilku przywódców ISIS. Wcześniej noszenie burki było surowo przestrzegane. W Syrii i Iraku za jej brak, kobiety były bite, a niekiedy nawet zabijane przez lokalną „policję moralności”.

burka-zakazana-przez-isis

W ubiegłym miesiącu, kobiety z okazji wyzwolenia syryjskiego miasta Manbidż spod okupacji dżihadystów, paliły owe ponure stroje. Jedna z dziewczyn złapała czarną burkę którą miała na sobie i ściągnęła ją przez głowę, aby odsłonić twarz. To akt, który był surowo zakazany według ISIS. Inna grupa młodzieży tańczyła wokół burki leżącej i palącej się na ziemi.

burka-zakazana-przez-isis-1

Utrata Manbidż, zajętego przez państwo Islamskie na początku 2014 roku, jest wielkim ciosem dla bojowników, bowiem miało dla nich znaczenie strategiczne. Miasto było doskonałym miejscem do przesiedlania zagranicznych dżihadystów i rezerw od granicy tureckiej.

Może Cię zainteresować