×

Rówieśnicy śmiali się z włosów 9-latki. Dziewczynka ogoliła głowę na łyso

Lata młodzieńcze rządzą się swoimi prawami. Wystarczy niewielkie odstępstwo od reszty, a koledzy i koleżanki ze szkoły będą nam je wytykać w nieskończoność. Przekonała się o tym 9-letnia Briel Meadows z Wilmington w Północnej Karolinie, która nie miała łatwego życia. Wszystko za sprawą jej wyglądu.

Problemy dziewczynki zaczęły się w styczniu. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy Briel straciła około 55 procent swoich pięknych, długich blond włosów. Od tego momentu rówieśnicy ze szkoły nie dawali jej spokoju. Wykorzystywali każdą możliwą okazję do tego, aby wykpić wygląd dziewczynki. Gapili się na nią i nieustannie wytykali fakt, że z jej głowy ubywa coraz więcej włosów, aż w końcu było widać na niej prześwity.

SWNS

Łysienie plackowate

Mama Briel, 34-letnia Patricia Meadows, jest pielęgniarką. Kobieta początkowo obawiała się, że wypadanie włosów jest spowodowane stresem, którego doświadcza w szkole dziewczynka.

Zaczęło się od niewielkiego prześwitu na głowie mojej córki. Później wypadających włosów było coraz więcej i więcej

W szkole moi znajomi zaczęli się ze mnie śmiać i robili niemal wszystko, żeby tylko dotknąć mojej głowy. Często mi powtarzali, żebym na nią spojrzała. Czułam się wtedy bardzo smutna i zła, że coś takiego spotkało właśnie mnie – zaznacza dziewczynka

Po utracie ponad połowy włosów w maju zdiagnozowano u dziewczynki łysienie plackowate – chorobę skórną cechującą się występowaniem przejściowych lub trwałych ognisk wyłysienia, w obrębie których skóra nie jest zapalnie zmieniona. Efektem schorzenia jest wypadanie włosów z głowy, a także innych części ciała. Według statystyk przeprowadzonych przez National Alopecia Areata Foundation łysienie plackowate dotyczy aż 6,8 miliona osób w samych Stanach Zjednoczonych.

Traktowanie w szkole

Patricia była załamana, kiedy widziała, jak jej córeczka wraca do domu ze łzami w oczach. Nie mogła pogodzić się z tym, że nie mogła jej w żaden sposób pomóc. Wizyty w szkole i zwracanie uwagi innym uczniom w tym przypadku nie pomagały.

To było dla mnie wyjątkowo trudne. Moim zadaniem jest chronić swoje dziecko. Przez cały ten czas zastanawiałam się, co mogłabym zrobić, żeby poczuła się lepiej… Nie cierpiała chodzić do szkoły, bo wiedziała, co ją tam czeka. Koledzy i koleżanki nie dawały jej spokoju. Dzieci gapiły się na nią i każdego dnia śmiały się z jej łysiny. W końcu zaczęła chodzić do szkoły w czapce i nie zamierzała jej tam ściągać… Zawsze była bardzo towarzyska i pełna życia. Utrata włosów sprawiła, że stała się zupełnie inną osobą – mówi mama dziewczynki

Pewnego dnia dziewczynka powiedziała mamie, że jest dziwna i wszyscy się z niej śmieją.

Dziwne jest inne, a inne jest piękne. Ty jesteś piękna bez względu na wszystko… – odpowiedziała mama

Metamorfoza

W końcu lekarze przepisali dziewczynce specjalną maść, która miała pomóc odrosnąć nowym włosom. Briel jednak bardzo jej nie lubiła, co przyczyniło się do tego, że unikała jej stosowania. Pewnego dnia powiedziała nawet mamie, że maść nie działa. Wtedy również zadała pytanie, które bardzo zaskoczyło 34-latkę.

Czy mogłabym ogolić swoją głowę na łyso?

Jeśli uważasz to za słuszne to tak – odpowiedziała mama

Obie doskonale zdawały sobie sprawę z tego, że włosy Briel nie odrosną bez specjalistycznego leczenia. Udały się więc do salonu fryzjerskiego, gdzie ogolono głowę dziewczynki na łyso.

SWNS

Kiedy było już po wszystkim, Briel spojrzała w lustro i… najzwyczajniej w świecie sama się do siebie uśmiechnęła! To była najlepsza nagroda dla jej mamy. Jak sama przyznaje, teraz czuje się zdecydowanie lepiej.

Była bardzo dumna z tego, że zdecydowała się na ten krok. Już następnego dnia chciała pójść do sklepu, żeby kupić sobie na głowę specjalne opaski, aby ją udekorować. Znów stała się szczęśliwą, pełną energii dziewczynką! – zaznacza szczęśliwa mama

SWNS

Jestem z siebie dumna. W końcu nie każdy może pochwalić się łysą głową – komentuje metamorfozę dziewczynka

Choć nie wiemy, jak zmieniły się reakcje rówieśników małej dziewczynki, najważniejszy jest w tym wszystkim fakt, że sama czuje się teraz ze swoim wyglądem zdecydowanie lepiej. Miejmy nadzieję, że dzięki metamorfozie, którą przeszła, taki widok, jak na poniższym zdjęciu będzie codziennością, a co za tym idzie, uśmiech na jej twarzy będzie gościł zdecydowanie częściej.

SWNS

Może Cię zainteresować

zamknij