×

Chory na raka chłopiec leży w ramionach taty. Kilka minut później ma miejsce najgorsze…

Nie ma nic gorszego, niż utrata własnego dziecka. Przekonali się o tym rodzice, których chłopiec zachorował na raka i ostatecznie zmarł w ramionach ojca.

Instynkt macierzyński nie dawał Steph spokoju, gdy jej syn, Braiden, miał zaledwie 2 latka. Wiedziała, że coś jest z nim nie tak. Chłopiec trafił więc w ręce specjalistów, którzy w lutym 2012 roku zdiagnozowali u niego infekcyjne zapalenie stawów. Chwilę później Braiden trafił na stół operacyjny. Niestety, na tym nie skończyły się problemy dziecka.

Dopiero gdy Stepn zażądała rezonansu ciała chłopca, cała prawda wyszła na jaw. Mały cierpiał na neuroblastomę – nowotwór występujący tylko u dzieci.

Nie wierzyłam, że to dzieje się naprawdę. Odrętwiałam, gdy tylko lekarze powiedzieli co dolega mojemu synowi – wyznała mama chorego dziecka, Steph.

Braiden przeszedł przez 11 chemioterapii. Był również w USA w celu zastosowania immunoterapii. Niestety, po dwóch zabiegach chłopiec zmarł…

Steph i Wayne Prescott postanowili podzielić się ze światem zdjęciem, które zostało zrobione w ostatnich chwilach życia 7-letniego chłopca.

Chcieli w ten sposób pokazać innym osobom, że nikt nie zna dnia ani godziny, a z nowotworem nie ma żartów – szczególnie gdy przymkniemy oczy na jego początkowe objawy.

Spędzałam przy nim każdą chwilę. Wiedziałam, że nie ma już dla niego ratunku. Nigdy nie zapomnę momentu, w którym się obudziłam i zobaczyłam, jak mój mąż przytula naszego synka trzymając go na kolanach. Usiadłam wtedy obok i trzymałam go za rękę.

Byliśmy w szoku, kiedy nasz syn zmarł. Nie ma nic gorszego niż śmierć dziecka, nawet jeśli się jej spodziewasz, bo wiesz, że choroba prędzej czy później odbierze mu życie.

Dzisiaj minęło już sporo czasu od śmierci chłopca, który na zawsze pozostanie w pamięci bliskich. 

Steph aktualnie jest w 18 tygodniu ciąży z małą dziewczynką. Jak sama twierdzi, to dar od zmarłego Braidena, który od zawsze chciał mieć młodszą siostrę. 

Polecane

Może Cię zainteresować