×

„Każda kobieta jest powołana do macierzyństwa”. Znany biskup wygłosił kontrowersyjne kazanie

Biskup Mieczysław Cisło przewodniczył uroczystej Mszy św. z okazji uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi w lubelskiej archikatedrze. Wygłosił tam kazanie o roli kobiety w dzisiejszej rzeczywistości. Wywołało ono pewne kontrowersje…

Tylko macierzyństwo – fizyczne lub duchowe

Biskup Cisło mówił o tym, jaką rolę powinna odgrywać kobieta w dzisiejszym świecie. Jako przykład oczywiście podał wiernym Matkę Bożą, która była gotowa bez wahania podjąć się swojego powołania:

Młoda dziewczyna powiedziała Bogu swoje fiat, zgadzając się na wypełnienie Jego woli. Chociaż po ludzku przyjęcie woli Bożej krzyżowało Jej młodzieńcze, dziewczęce plany, to przez Jej łono przyszedł na świat Zbawiciel. (…)Nie wystarczy dziecko urodzić, trzeba w miłości ofiarować mu siebie. Dać mu wszystko, co potrzebuje do pełnego rozwoju. (…)Ci, którzy nie założyli swoich rodzin, nie żyją tylko dla siebie. Każda kobieta jest powołana do macierzyństwa. Jeśli nie zrealizuje się fizycznie jako matka, wtedy jest wezwana do macierzyństwa duchowego, do oddania się Bogu i ludziom.

Kobieta XXI wieku

W odczuciu biskupa Mieczysława Cisło macierzyństwo jest najważniejszą rolą, do jakiej została w swoim życiu powołana kobieta. Czy oznacza to, że każda pani powinna zrezygnować ze zdobywania wykształcenia lub starań o jak najlepszą pracę zawodową i jedynie rodzić dzieci? A jeśli już zostanie mamą, to całkowicie zrezygnować z siebie, swoich celów, marzeń i ambicji? Lub, gdy nie zostanie obdarzona potomstwem iść do zakonu? Taka powinna być kobieta XXI wieku?

Niestety, biskup w czasie swojego kazania nie wspomniał nic o roli ojca…

Polecane

Może Cię zainteresować