×

Bill Gates o końcu pandemii. Wskazuje datę zakończenia „ostrej fazy”!

Bill Gates o końcu pandemii. Współzałożyciel Microsoftu opublikował na swoim blogu prognozę dotyczącą 2022 roku. Jego przemyślenia dają nadzieję na lepsze jutro, mimo pojawienia się nowego wariantu koronawirusa. „Myślę, że ostra faza pandemii dobiegnie końca” – napisał Gates i wskazał datę jej wygaśnięcia.

Bill Gates o końcu pandemii

Bill Gates w tym tygodniu opublikował na swoim blogu GatesNotes podsumowanie 2021 roku. Przy okazji podzielił się z internautami własną prognozą dotyczącą przyszłego roku i pandemii koronawirusa.

Współzałożyciel Microsoftu jest niemal przekonany, że w 2022 r. Covid-19 przestanie był globalnym zagrożeniem. Gates uważa, że chociaż wirus nie zniknie, to krytyczna faza pandemii zakończy się już niebawem.

Może być głupotą formułowanie kolejnej prognozy, ale myślę, że ostra faza pandemii dobiegnie końca w 2022 r.

– napisał Bill Gates na blogu.

Później niż przewidywał, bo ludzie nie chcą się szczepić

Miliarder przyznał, że spodziewał się zakończenia pandemii wcześniej. Jednak pojawienie się wariantu Delta oraz niechęć ludzi do szczepionek znacząco spowolniło ten proces.

Gates odniósł się też do najnowszego wariantu koronawirusa. Jego zdaniem Omikron jest „niepokojący”, ale dzięki rozwojowi szczepionek i leków antywirusowych, prawdopodobnie COVID-19 stanie się chorobą endemiczną w przyszłym roku, a ludzie będą o tej chorobie myśleć „tylko podczas corocznej szczepionki na grypę i koronawirusa”.

Świat jest lepiej przygotowany do radzenia sobie z potencjalnie złymi wariantami niż w jakimkolwiek innym momencie pandemii. Jesteśmy w znacznie lepszej sytuacji, aby tworzyć zaktualizowane szczepionki, jeśli są potrzebne

– uspokaja Gates.

Jeden z najbogatszych ludzi na świecie odniósł się również do rozwoju dezinformacji w mediach społecznościowych na temat koronawirusa. Twierdzi, że przez to wielu ludzi zniechęciło się do szczepień i trzeba coś z tym zrobić

Źródła: businessinsider.com.pl, www.rp.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij