×

11-letnia dziewczynka wygrała walkę z rakiem. Wracając ze szkoły autobusem, strzeliła sobie w głowę

Złe słowa mają potężną moc. Potrafią ranić i niszczyć, zwłaszcza bardzo wrażliwe osoby, które nie radzą sobie z falą krytyki i prześladowania. Mogą mieć one także katastrofalny wpływ na dzieci.

Niestety, w dzisiejszym świecie nie brakuje również młodych osób, które znęcają się nad swoimi rówieśnikami. Ofiarą takich zachowań padła również 11-letnia Bethany Thompson, która popełniła samobójstwo kilkanaście dni temu.

Jak zdradza ojciec dziewczynki, Bethany w 2008 roku musiała zmierzyć się z czymś bardzo trudnym. U dziecka wykryto guza mózgu.

samobojstwo-przesladowanej-nastolatki-1

Mężczyzna wyjaśnił również, że przez ten stan, dziewczynka miała nierówny uśmiech. Ten problem został usunięty wraz z guzem. Mimo to Bethany była kilkakrotnie zastraszana.

„Myślę, że właśnie dlatego odebrała sobie życie.” – wyjaśnił.

samobojstwo-przesladowanej-nastolatki-2

Bethany uczęszczała do Triad Middle School. 19 października, w dzień kiedy popełniła samobójstwo, rozmawiała ze swoją przyjaciółką. Mama 11-latki, Wendy Feucht wspomina:

„Powiedziała jej, że ją kocha, i że była jej najlepszą przyjaciółką, ale mimo to zamierza popełnić samobójstwo, gdy tylko wróci do domu.”

samobojstwo-przesladowanej-nastolatki-3

Kobieta dodała również, że córka jej przyjaciółki przyznała, iż rówieśnicy im dokuczali.

Tego dramatycznego dnia Bethany wysiadła z autobusu szkolnego i na ganku swojego domu w Ohio popełniła samobójstwo,

samobojstwo-przesladowanej-nastolatki-4

„Myślę, że zrobiła to, ponieważ uważała, że nie ma nikogo, kto może jej pomóc. Ludzie muszą wiedzieć, że nawet najmniejsze rzeczy, mogą złamać komuś życie.” – mówi mama dziewczynki.

Dyrektor szkoły wyjaśnił Columbus Dispatch, że problem z zastraszaniem wobec Bethany został rozwiązany w poprzednim roku.

„Nie było dowodów, że do zastraszania dochodzi i w tym roku.” – tłumaczy.

Piper ujawnił także, że czynione są starania „aby zmienić klimat w szkole… i poprawić program anty-przemocy, dzięki czemu będziemy w stanie określić, kiedy dochodzi do wydarzeń, które są wzorcem mobbingu oraz podjąć działania w celu powstrzymania takich zachowań”.

Czy naprawdę musiało dojść do takiej tragedii, aby ktoś zauważył problem?

Może Cię zainteresować

zamknij