×

Na czole kobiety pojawił się bolesny pieprzyk. Okazało się, że to objaw niebezpiecznej choroby

Bethany Gambardella-Greenway ma 39 lat i mieszka w Austin w Teksasie. W czasie swojej pierwszej ciąży odkryła na swoim ciele dziwne, ciemne plamy. Zignorowała je, ponieważ myślała, że są związane ze zmianami hormonalnymi.

W końcu zdecydowała się jednak na wizytę u lekarza dermatologa. On uspokoił ją mówiąc, że te przebarwienia to zwykłe plamy wątrobowe i nie ma się czego obawiać.

18 miesięcy później pojawił się u niej bardzo bolesny pieprzyk. Bethany zrobiono biopsję i okazało się, że cierpi na agresywną formę raka – czerniaka desmoplastycznego.

Lekarze postanowili go usunąć.

Niestety, okazało się, że nowotwór zdążył rozprzestrzenić się na kości oraz na węzły chłonne. Młoda kobieta w październiku 2016 roku rozpoczęła immunoterapię.

Bethany wspomina ten czas, jako najgorszy w jej życiu:

Promieniowanie było absolutnie najgorsze. To było po prostu piekło. Piekło mnie wewnątrz ust, a moje gardło było takie obolałe… Skóra pokryła się wrzodami i całkowicie straciłam zmysł smaku. Mój głos trudno było rozpoznać ponieważ stał się okropnie zachrypnięty. Trzy tygodnie od rozpoczęcia terapii włosy dosłownie zaczęły wychodzić mi z głowy.

Gdy skończyłam terapię na wadze miałam około 40 kilogramów. Nie byłam w stanie nic jeść.

Kobieta wyznała też, że nie była całkowicie zaskoczona diagnozą ponieważ jej mama również miała czerniaka w podobnym wieku.

Teraz gdy już udało jej się pokonać chorobę, robi wszystko, aby zachęcić ludzi do używania kremów z filtrem. Nie chciałaby, aby ludzie musieli przechodzić przez to samo, co ona…

Proszę ograniczcie przebywanie na słońcu i nie chodźcie do solarium. Opalenizna nie jest czymś zdrowym. To po prostu uszkodzona skóra…

Może Cię zainteresować

zamknij