Kategorie Życie

Na czole kobiety pojawił się bolesny pieprzyk. Okazało się, że to objaw niebezpiecznej choroby

Bethany Gambardella-Greenway ma 39 lat i mieszka w Austin w Teksasie. W czasie swojej pierwszej ciąży odkryła na swoim ciele dziwne, ciemne plamy. Zignorowała je, ponieważ myślała, że są związane ze zmianami hormonalnymi.

W końcu zdecydowała się jednak na wizytę u lekarza dermatologa. On uspokoił ją mówiąc, że te przebarwienia to zwykłe plamy wątrobowe i nie ma się czego obawiać.

18 miesięcy później pojawił się u niej bardzo bolesny pieprzyk. Bethany zrobiono biopsję i okazało się, że cierpi na agresywną formę raka – czerniaka desmoplastycznego.

Na czole kobiety pojawił się bolesny pieprzyk. Okazało się, że to objaw niebezpiecznej choroby

Lekarze postanowili go usunąć.

Niestety, okazało się, że nowotwór zdążył rozprzestrzenić się na kości oraz na węzły chłonne. Młoda kobieta w październiku 2016 roku rozpoczęła immunoterapię.

Bethany wspomina ten czas, jako najgorszy w jej życiu:

Promieniowanie było absolutnie najgorsze. To było po prostu piekło. Piekło mnie wewnątrz ust, a moje gardło było takie obolałe… Skóra pokryła się wrzodami i całkowicie straciłam zmysł smaku. Mój głos trudno było rozpoznać ponieważ stał się okropnie zachrypnięty. Trzy tygodnie od rozpoczęcia terapii włosy dosłownie zaczęły wychodzić mi z głowy.

Gdy skończyłam terapię na wadze miałam około 40 kilogramów. Nie byłam w stanie nic jeść.

Kobieta wyznała też, że nie była całkowicie zaskoczona diagnozą ponieważ jej mama również miała czerniaka w podobnym wieku.

Teraz gdy już udało jej się pokonać chorobę, robi wszystko, aby zachęcić ludzi do używania kremów z filtrem. Nie chciałaby, aby ludzie musieli przechodzić przez to samo, co ona…

Proszę ograniczcie przebywanie na słońcu i nie chodźcie do solarium. Opalenizna nie jest czymś zdrowym. To po prostu uszkodzona skóra…