×

Jak zrobić „Best Nine” na Instagram? – Instrukcja krok po kroku

Ostatnie dni mijającego, 2019 roku obfitują w podsumowania. Z tej okazji powstają liczne rankingi i plebiscyty przedstawiające w liczbach wydarzenia ostatniego roku. Również Instagram włączył się w ten trend i przygotował dla nas „Best Nine”.

Instagramowe „Best Nine”

Każdy z użytkowników Instagrama ma możliwość stworzenia swojego własnego zestawienia dziewięciu zdjęć, które w 2019 roku cieszyły się największą popularnością i zdobyły najwięcej serduszek. Algorytm „Best Nine” zlicza wszystkie polubienia i na ich podstawie wskazuje dziewięć postów, które otrzymały ich w ciągu roku najwięcej. W ten sposób użytkownicy mogą sprawdzić, które fotografie najbardziej przypadły do gustu ich obserwującym.

Best Nine z „Glamour”

Czasopismo modowe „Glamour” opublikowało na swoim profilu ranking zdjęć, które czytelnicy obdarzyli największą ilością polubień. W 2019 roku „Glamour” dodało aż 1311 postów, co oznacza że dziennie ukazywało się ich średnio 3,5. Łącznie wszystkie publikacje zyskały 1 632 692 serduszek. Fani magazynu najbardziej docenili okładki z uczestnikami „Maffashion” i „Top Model”. Podobne zestawienie może na swoim profilu zrobić każdy z nas.

Własne „Best Nine”

Opcja „Best Nine” podliczy dla nas ilość polubień i stworzy geometryczny kolaż składający się z dziewięciu zdjęć z największą ilością lajków. Kompozycję można udostępnić na swoim profilu w jednym z dwóch dostępnych formatów. Jak w takim razie stworzyć zestawienie best nine 2019 jeszcze przed końcem roku? Nic prostszego! Stworzenie kolażu jest dziecinnie proste. Oto nasz krótki poradnik, który poprowadzi Was krok po kroku przez proces tworzenia kolażu.

1# Wchodzimy na stronę:  https://bestnine.net/en

2# Szukamy pola, w którym należy wpisać ID Instagrama. Znajduje się ono poniżej napisu „Get your 2019 best nine on Instagram!”

3# Wpisujemy w polu nazwę swojego konta (bez znaku @ na początku) i klikamy „Get”.

4# I już! W ciągu kilku chwil otrzymujemy swoje własne zestawienie „Best Nine 2019”. Kolaż składa się z dziewięciu najpopularniejszych na profilu zdjęć oraz krótkiego podsumowania ilości polubień.

5# Kolaż możemy zapisać w wybranym przez siebie formacie. Dostępne są formaty „original”, który przypomina post i posiada widoczny opis oraz „square”, który tworzy kwadrat, na którym widoczna jest wyłącznie nazwa profilu. Aby wybrać jedną z opcji należy w nią kliknąć  i prawym przyciskiem myszy wybrać opcję „zapisz”.

6# Istnieje możliwość publikacji kolażu nie tylko na Instagramie, ale również w pozostałych mediach społecznościowych np. na Twitterze lub Facebooku. Przed publikacją warto oznaczyć zdjęcie hasztagiem #bestnine2019, aby inni użytkownicy bez problemu znaleźli je w sieci.

Wyniki gwiazd

Funkcja „Best Nine” jest w pełni darmowa. Nie wymaga podawania żadnych danych ani rejestracji. Czas, w którym zostanie wygenerowany kolaż jest zależny od tego, jaką ilość zdjęć opublikowaliśmy w przeciągu minionych 12 miesięcy. Na stronie można również dowiedzieć się, które konta na Instagramie zdobyły największą liczbę obserwujących w 2019 roku. Tym razem na podium znaleźli się kolejno: 1. miejsce Cristiano Ronaldo, 2. Ariana Grande, 3. miejsce The Rock.

 

Tworząc własne „Best Nine” należy pamiętać, że w ostatnie dni roku serwer może być przeciążony i uzyskanie kolażu może potrwać dłużej. Od zapoczątkowania opcji „Best Nine” w 2015 roku, aż do dzisiaj zestawienie „Best Nine” wykonało ponad milion osób.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram.com, Imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij