×

Znaleziono rzadki okaz bażanta. Złośliwi twierdzą, że przypomina Donalda Trumpa

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie zyskało nowego podopiecznego. Jest nim wyjątkowo rzadko spotykany ptak. Uwagę zwraca nadzwyczajne podobieństwo zwierzęcia do prezydenta USA.

Niesamowite podobieństwo

Gdy Fundacja Epicrates zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcie ptaka oraz ogłoszenie o poszukiwaniu właściciela, internauci dodali wiele komentarzy, w których zwracali uwagę na to, jak bardzo bażant jest podobny do prezydenta Donalda Trumpa. Blond grzywa na głowie ptaka przypomina fryzurę Trumpa. Fundacja Epicrates opublikowała na Facebooku post, w którym prosi o kontakt właściciela zwierzęcia.

Ptak posiada obrączkę – właściciel powinien znać jej numer

Znaleziony ptak to przedstawiciel gatunku – bażant bananowy. Należy do rodziny kurowatych. Ta unikatowa rasa została wyhodowana we Włoszech w 1950 roku przez profesora Alessandro Ghigi’ego. Gatunek został stworzony w niewoli przez połączenie typowego bażanta złocistego jako jego mutacja. 

Bażant ma wielu właścicieli

Jak się okazuje, dużo osób zgłosiło się do schroniska, przedstawiając się jako właściciele bażanta. Niestety, nikt nie był w stanie udowodnić, że jest prawdziwym właścicielem ptaka.

Bartek Gorzkowski zatrudniony w Fundacji Epicrates powiedział:

Jest w dobrej kondycji, nie przejął się zmianą miejsca zamieszkania. W tej chwili jest już sześć osób, które twierdzą, że to ich ptak. W jakiś sposób muszą udowodnić, że to prawda. Najlepszym byłoby podanie numeru obrączki, ale każdy inny wiarygodny też będzie dobry. Nadal czekamy

Bażant bananowy cechuje się skrzydłami o barwie żółtoszarej z ciemnymi plamami. Z kolei, pióra na grzbiecie ptaka są żółte i posiadają widoczną ciemną obwódkę w okolicach szyi. W upierzeniu bażanta bananowego przeważa żółta barwa. Również jego nogi i stopy są żółtego koloru. Samica w odróżnieniu od samca cechuje się jasnoszarym ubarwieniem. Młode bażanty bananowe posiadają ubarwienie takie same jak matka, są koloru jasnoszarego.

Fotografie: Twitter.com, Facebook.com, imgur.com

Może Cię zainteresować