×

Awaryjne lądowanie samolotu tuż po zderzeniu ze stadem ptaków. Są ranni

Lot samolotem mówi się, że należy do bezpieczniejszego środka transportu niż jazda samochodem. Na pewno jest w tym sporo prawdy, ale należy mieć na uwadze, że pilot w czasie swojej pracy jest odpowiedzialny za znacznie większą liczbę ludzi niż kierowca na drodze. Wspominamy o tym przy okazji awaryjnego lądowania, które miało miejsce na terenie Rosji. Dzielny pilot, tylko dzięki swojemu racjonalnemu myśleniu i szybkiej reakcji, uratował 234 pasażerów.

Ci, którzy lecieli Airbusem A321 linii Ural Airlines, cudem ocaleli. Wszystko dzięki bohaterskiemu zachowaniu pilota

Omal nie doszło do tragedii, gdy maszyna zderzyła się ze stadem ptaków. Wówczas doszło do awarii silników i pilot zmuszony był do tego, aby wylądować awaryjnie na polu kukurydzy.

Samolot ruszył około godziny 6 z moskiewskim portu lotniczego Żukowskij w kierunku Symferopolu na Krymie

Jak podają media, na pokładzie było 234 pasażerów, w tym siedmiu członków załogi. Zderzenie ze stadem ptaków miało nastąpić tuż po starcie. Na samym początku, gdy informacja przedostała się do mediów, podawano, że jeden silników zaczął płonąć. Szybko jednak wycofano się z tych słów. Jednak na filmach, które trafiły do sieci, wyraźnie widać na samolocie ślady piany gaśniczej. Oficjalne stanowisko brzmiało tak, że oba silniki przestały działać i konieczne było awaryjne lądowanie na polu kukurydzy.

Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji dla regionu moskiewskiego na swojej stronie wystosowało komunikat, z którego wynika, że doszło do twardego lądowania. Ewakuowano wszystkich pasażerów, ale nie obyło się bez rannych. Do szpitala trafiły 23 osoby w tym 9 dzieci.

Wszyscy udane lądowanie i wyjście z opresji zawdzięczają pilotowi, 41-letniemu Damirowi Jusupowowi

Sam rzecznik prezydenta Putina nazwał bohaterami pilotów, dzięki którym samolot Airbus A321 szczęśliwie wylądował. 41-latek tuż po tym, gdy upewnił się, że wszyscy przeżyli, sięgnął po telefon i napisał do żony SMS-a o treści: „Wszystko w porządku. Wszyscy żyją”. Co ciekawe, para poznała się na pokładzie samolotu kilka lat temu, gdy Damir leciał jako pasażer.

Może Cię zainteresować