×

Tragedia: Autokar pełen dzieci wpadł do rowu i runął. 5 osób zostało przetransportowanych do szpitala

Autokar z dziećmi wpadł do rowu w miejscowości Jełowa. Podróżowało nim 29 osób, w tym 25 dzieci. Są osoby poszkodowane.

Autokar z dziećmi wpadł do rowu

Jak podaje TVN24, do wypadku doszło tuż po godz. 9:00 w miejscowości Jełowa (woj. opolskie) na drodze krajowej 45. Strażacy przekazali, że autokar, którym podróżowały dzieci wraz z opiekunami, przewrócił się na drodze.

Autokar wpadł do rowu. Podróżowało nim 25 dzieci, trzech opiekunów i kierowca. Wszystkie osoby opuściły pojazd o własnych siłach, przed przybyciem strażaków.

– relacjonuje dyżurny opolskiej straży pożarnej.

Na miejscu cały czas pracują służby. Póki co nie wiadomo, jaka była przyczyna wypadku:

Droga nie jest zablokowana, ale jeszcze przez kilka godzin będą na miejscu pracowali policjanci. Ze wstępnych ustaleń wynika jednak, że kierowca mógł zasłabnąć za kierownicą,

– powiedział TVP Info podkom. Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Są poszkodowani, w tym dzieci

Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z pierwszych informacji przekazanych przez straż pożarną wynikało, że poszkodowanych zostało sześć osób. Tę informację doprecyzował na antenie TVN24 Łukasz Nowak, rzecznik opolskiej straży pożarnej:

Do opolskich szpitali trafiło w sumie pięć osób, w tym czworo dzieci. Najbardziej poszkodowany został kierowca autokaru. Obrażenia żadnej z tych osób nie zagrażają życiu. Pozostałe osoby zostały przewiezione do pobliskiej szkoły, gdzie nad ich bezpieczeństwem czuwają ratownicy medyczni i strażacy.

Jak dodaje Nowak, autokar przewoził „dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”. Wiadomo, że wyruszył on z Kępna (woj. wielkopolskie) na wycieczkę do ogrodu zoologicznego w Opolu.

Autokar z dziećmi wpadł do rowu
Twitter
Źródła: tvn24.pl, www.wnp.pl

Może Cię zainteresować