×

Austria wprowadza lockdown. Godzina policyjna przez całą dobę do 6 grudnia!

Austria wprowadza lockdown w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Godzina policyjna będzie tam teraz obowiązywała przez całą dobę.

Krzywa zachorowań rośnie

W liczącej 8,85 miliona obywateli Austrii dobowa liczba zakażeń koronawirusem wzrosła w ubiegłym tygodniu do 9 586 przypadków. Od początku pandemii na Covid-19 zachorowało 191 228 osób, a zmarło 1 661.

W tej sytuacji kanclerz Sebastian Kurz zdecydował się na wprowadzenie daleko idących obostrzeń. Zostaną zamknięte wszystkie sklepy, które nie prowadzą sprzedaży artykułów pierwszej potrzeby. Tak jak w Polsce, pozostaną otwarte sklepy spożywcze, apteki, drogerie, a także banki i urzędy pocztowe.

Obowiązująca do tej pory w godzinach 20.00 – 6.00 godzina policyjna zostanie rozszerzona na całą dobę. Policjanci dopilnują, by obywatel opuszczali domy tylko w niezbędnych przypadkach, jak wizyta u lekarza, pójście do pracy i do sklepu. Uwzględniona zostanie także potrzeba uprawiania sportu. Wyjście na ćwiczenia będzie traktowane jako niezbędne.

Austria wprowadza lockdown

Kanclerz ogłosił, że wprowadzony od wtorku lockdown potrwa do 6 grudnia włącznie:

Austria wprowadzi we wtorek ogólnokrajowy lockdown w celu opanowania rosnących zakażeń koronawirusem.

Podstawowym zaleceniem jest pozostanie w domach, przejście na pracę zdalną, a w przypadku uczniów i studentów – na naukę online.

Austriacki rząd zdecydował się na ten krok, ponieważ wcześniejsze restrykcje w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, kin i teatrów, nie przyniosły rezultatu. Jeśli wprowadzone obostrzenia przyniosą efekt w postaci spadku liczby zakażeń, być może uda się uratować święta.

Źródła: www.tvp.info, wyborcza.pl, www.onet.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij