×

Australijka schudła 76 kilogramów w rok! „Byłam za gruba na ciążę”

Alida Dreyer przez całe życie zmagała się z nadwagą. Przez nią nie mogła zajść w ciążą. Jej chłopak uznał to za powód do rozstania. Australijka nie poddała się, lecz schudła 76 kilogramów w ciągu roku!

Nosicielka „genu otyłości”

Australijka Alida Dreyer ujawnia, że nadwagę mają zarówno jej tata, jak i mama. To naprowadziło ją na myśl, że posiada „gen otyłości”. Na dodatek wykryto u niej zespół policystycznych jajników, który może powodować tycie nawet mimo diety. Inna sprawa, że Alida raczej jej nie przestrzegała.

Jak przyznała w rozmowie z „The Sun”, trochę też na swoją nadwagę zapracowała. Jej zwyczajowa porcja obiadowa obejmowała na przykład dwie duże porcje sushi i makaron zapiekany z serem. Przed snem potrafiła jeszcze wrzucić do żołądka frytki i pizzę. Nie licząc już nawet spożywanych między posiłkami przekąsek w postaci chipsów i ciastek. Doprowadziwszy się do wagi 144 kilogramów, Alida popadła w depresję.

Obiekt drwin rówieśników

Jak ujawnia Alida, otoczenie tak bardzo dokuczało jej z powodu nadwagi, że z obawy przed drwinami przestała w ogóle chodzić do szkoły. Depresja pogłębiała się, zaczęły się przypadki samookaleczania i myśli samobójcze. Chwile szczęścia zapewniało jej tylko jedzenie, więc żeby odpędzić złe myśli… jadła coraz więcej.

Doszło do tego, że nie była w stanie przejść stu metrów bez zadyszki, a otłuszczone nogi boleśnie ocierały się o siebie, powodując niegojące się rany. 

Diagnoza lekarska

Kiedy Alida miała 23 lata zakochała się i zaczęła planować wspólne dziecko z nowym chłopakiem. Niestety, ginekolog ostrzegł ją, że z powodu nadwagi może mieć problemy z zajściem w ciążę. Nie wspominając już o policystycznych jajnikach, które też nie sprzyjają macierzyństwu. Partner kobiety uznał, że to wystarczający powód, by ją rzucić.

Wtedy Alida zrozumiała, że przyszedł najwyższy czas, by zmienić swoje życie. Na początek przeszła na dietę, dzięki której straciła pierwsze kilogramy. Następnie poddała się operacji zmniejszenia żołądka.

Ostatecznie w ciągu roku udało jej się zrzucić 76 kilogramów. Od tamtej pory przeszła cztery bolesne operacje usunięcia nadmiaru skóry. Każda z nich trwała po kilkanaście godzin. Zmieniła także swoje relacje z otoczeniem, zrywając znajomości, które uznała za toksyczne i sprawiające, że szukała pociechy w jedzeniu. Obecnie aktywnie działa w mediach społecznościowych, motywując inne kobiety, mające problem z nadwagą, by zadbały o siebie.

Imponuje Wam jej sukces?

Źródła: www.fakt.pl, www.instagram.com, www.thesun.co.uk
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować