×

66-latek trafił do więzienia za gwałt. Gdy współwięzień się o tym dowiedział, wymierzył mu karę

66-letni Augustin Duran trafił do więzienia w Kalifornii. Kary nie odbywał jednak długo. Już po niespełna tygodniu został zamordowany przez współwięźnia. 19-latek uważał, że śmierć jest jedyną słuszną zapłatą za to, co zrobił mężczyzna…

Skazany za pedofilię nie przeżył nawet tygodnia w więzieniu

Augustin Duran trafił do więzienia stanowego w Wasco w Kalifornii, 2 lipca, po tym jak został skazany. Otrzymał dożywocie za czyny lubieżne z dzieckiem poniżej 14. roku życia. Swojej kary nie odbywał jednak długo. Już po niespełna tygodniu, jego 19-letni współwięzień zamordował go w dzikim szale. Gdy młody mężczyzna dowiedział się, że 66-latek został skazany za pedofilię, nie wytrzymał. Postanowił sam wymierzyć mu jedyną według niego sprawiedliwość.

Wpadł w furię

Gdy nadeszła noc, tuż po tym, jak nastolatek dowiedział się o wszystkim, rzucił się na starszego współwięźnia. Na oślep kopał i bił go. Gdy strażnicy zorientowali się, co się dzieje, wkroczyli do akcji. Początkowo było to bardzo trudne. Dopiero po użyciu granatu z gazem pieprzowym, 19-latek uspokoił się.

Tragiczny finał

Gdy tylko udało się wydostać 66-latka z celi, natychmiast przewieziono go do szpitala. Jednak jego stan był krytyczny. Lekarzom nie udało się uratować jego życia.

Amerykańskie media podają także, że 19-latek, który skatował pedofila na śmierć, odsiadywał wyrok 6 lat pozbawiania wolności. Wcześniej dokonał napadu z użyciem broni.

Polecane

Może Cię zainteresować