×

Filomena uderzyła w Hiszpanię. Ostry mróz i rekordowe opady śniegu

Atak zimy w Hiszpanii – jedni się cieszą, inni muszą zmagać się z wieloma trudnościami. Niż polarny Filomena wywołał poważne utrudnienia. Mieszkańcy publikują nagrania i zdjęcia!

Atak zimy w Hiszpanii

Niż polarny Filomena uderzył w Hiszpanię z pełną mocą. Występują ogromne problemy w transporcie, zamknięty jest m.in. port lotniczy w Madryt-Barajas. Krajowy dziennik El Pais podaje, że żołnierze ruszyli na pomoc kierowcom, którzy utknęli na autostradzie.

Najgorsza sytuacja panuje w Madrycie, Kastylii-La Manchy i leżącej na wschodnim wybrzeżu Walencji. Tamtejsze warunki drogowe są tragiczne i wielu ludzi ma problemy z dotarciem do pracy. Zima totalnie zaskoczyła hiszpańskich kierowców, którzy nie byli przygotowani na takie warunki:

Zamiast samochodów, narty

Niektórzy mieszkańcy w trakcie spacerów wykorzystują narty. To na pewno wygodniejszy sposób pokonywania zaśnieżonych ulic. A upadło nawet 20-50 cm śniegu!

Wczorajszego wieczoru ulice Madrytu były totalnie białe:

Pojawili się także tacy, którzy wykorzystują psie zaprzęgi do poruszania się po mieście:

Zdarzają się sytuacje, że drzewa pękają pod naporem śniegu. Stwarzają one realne zagrożenie dla pieszych oraz pojazdów:

Śnieg nie do końca taki zły

Są jednak także pozytywne aspekty zimy. W Madrycie mieszkańcy zorganizowali wielką walkę na śnieżki. Jak donoszą lokalne media, nikt nie został ranny, ale wiele osób odchodziło z miejsca walki uśmiechniętych.

Poza tym Hiszpanie budują bałwany oraz chętnie jeżdżą na sankach:

Źródła: www.radiozet.pl, www.rmf24.pl, pogoda.interia.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij