×

Brutalny atak w autobusie na Śląsku. Policja upubliczniła wizerunek napastnika

Trwają poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy okradli i pobili jednego z pasażerów autobusu. Policja apeluje do wszystkich, którzy mogą dysponować jakimikolwiek informacjami o pomoc w zidentyfikowaniu sprawców.

Atak w autobusie na Śląsku

Do ataku na mężczyznę doszło ponad 2 tygodnie temu, jednak policja dopiero teraz zdecydowała się poinformować media o zdarzeniu. Incydent miał miejsce w Siemianowicach Śląskich, w autobusie linii 50. 25 maja około godziny 19:00 dwóch mężczyzn podróżujących w kierunku Katowic ukradło jednemu z pasażerów torbę z kosmetykami. Złodzieje wysiedli z autobusu na jednym z przystanków i uciekli. Poszkodowany pobiegł za nimi. Gdy zauważył, że stoją w pobliżu kiosku z pieczywem przy ul. Wróblewskiego, poprosił, aby oddali mu jego torbę. Wówczas, jeden z mężczyzn go pobił. Okradziony doznał dość poważnych obrażeń. Sprawcy zniszczyli mu okulary, a następnie uciekli. Kamery monitoringu zainstalowane we wnętrzu autobusu nagrały wizerunek obu sprawców.

Policja apeluje o pomoc

Policja opublikowała w sieci zdjęcia przedstawiające tylko jednego ze sprawców. Na stronie Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich można przeczytać:

Zwracamy się również do Państwa o pomoc w zidentyfikowaniu, kim byli napastnicy. Wszelkie informacje, które mogą przyczynić się do ustalenia tożsamości obu mężczyzn, można kierować mailowo na adres kryminalny@siemianowice.ka.policja.gov.pl bądź telefonicznie u dyżurnego jednostki 47 85 31 255, 47 85 31 201.

Nie wiadomo, dlaczego policja tak późno zdecydowała się upublicznić zapis z monitoringu. Ze względu na upływ niemal trzech tygodni od zdarzenia, namierzenie sprawców może być dość trudne. Złej jakości, rozmazane zdjęcia również nie ułatwiają identyfikacji sprawców. Policjanci wierzą jednak, że zdjęcia pomogą w doprowadzeniu sprawy do końca. Zapewniają, że każda osoba, która zechce podzielić się szczegółami zdarzenia, może liczyć na anonimowość.

Gwarantujemy anonimowość i liczymy na Państwa pomoc.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Imgur.com

Może Cię zainteresować