×

Atak nożownika w hotelu. Wiele osób rannych, w tym jeden policjant!

Atak nożownika w hotelu. Z informacji przekazanych przez media wynika, że mężczyzna zaatakował kilka osób, po czym został obezwładniony przez policję. Jeden z mundurowych został ranny.

Atak nożownika w hotelu

Jak podaje Fakt, do ataku doszło w hotelu na klatce schodowej. Nieznany sprawca rzucił się z nożem na przypadkowe osoby.

Jeden ze świadków cytowany przez BBC relacjonuje:

Usłyszałem krzyki z dołu. Słyszałem kobietę i mężczyznę wołających o pomoc, ale nie widziałem ich z mojego okna na trzecim piętrze. Wiele osób biegło w stronę hotelu. Kiedy otworzyłem windę, była cała we krwi. Zszedłem na dół po schodach. W recepcji też było pełno krwi.

Początkowo media informowały, że trzy osoby zginęły, a jeden z policjantów podczas akcji unieszkodliwienia napastnika, został ranny. Doniesienia te sprostowano. Policja w oficjalnym oświadczeniu podała, że w wyniku ataku rannych zostało sześć osób, ale nikt nie zginął.

Służby potwierdziły, że sytuacja przed hotelem została opanowana. Napastnika zastrzelono, a w związku ze zdarzeniem nie poszukuje się nikogo więcej.

Sprawca był zdesperowany?

Służby przekazały, że atak nie miał związku z terroryzmem. Sprawca pochodził z Sudanu i przez zdarzeniem ubiegał się o azyl. Jak podał The Telegraph, mężczyznę umieszczono w hotelu Park Inn przy ul. West George w szkockim Glasgow w związku z epidemią koronawirusa.

Kilka dni przed zdarzeniem miał on protestować przeciwko złym warunkom bytowym. Narzekał m.in. na zbyt małe porcje jedzenia i mówił, że jest głodny.

Działacz na rzecz praw uchodźców Ako Zada ​​powiedział w mediach, że hotel został ostrzeżony, iż marginalizowanie osób ubiegających się o azyl może doprowadzić do tragedii.

Powiedziano mi, że hotel został ostrzeżony, że jeden mężczyzna został zepchnięty na margines i stanowi wielkie zagrożenie dla personelu. Nie potwierdzam, że hotel wiedział, ale tak mi powiedziano. Zdawaliśmy sobie sprawę z bardzo wysokich napięć podczas kwarantanny i wiele osób cierpi z tego powodu na problemy ze zdrowiem psychicznym.

Według tamtejszych mediów, w czasie kwarantanny uchodźcy są przenoszeni z prywatnych mieszkań do pokoi hotelowych. To powoduje mnóstwo napięć. Ako uważa, że może być to dla nich pretekst w kwestii agresji:

Uważam, że ostatnio przeniesiono co najmniej 300, a może 500 osób. Raporty, które otrzymaliśmy, dotyczyły złego wyżywienia, a w ostatnich tygodniach odmawiano im jedzenia. Kiedy ludzie zostali przeniesieni do hoteli, cała gotówka została im odebrana. To odczłowiecza. To upokarzające.

To nie pierwszy atak na terenie Europy. W kwietniu doszło do ataku nożownika we Francji. Dwie osoby zginęły, a kilka zostało rannych.

Źródła: www.fakt.pl, www.polsatnews.pl, www.bbc.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować