×

Sfrustrowana matka opublikowała obraźliwy post o pracujących kobietach. Internauci są oburzeni

Często i wiele mówi się o kobietach, które wybierają karierę zawodową ponad macierzyństwo. Rzadko kiedy patrzymy na tę sprawę pod innym kątem.

Druga strona medalu

Z drugiej strony warto spojrzeń na całą sprawę z innej perspektywy. W Polsce ponad 8 milion kobiet nie jest aktywna zawodowo. Przynajmniej 33% z nich jest w wieku rozrodczym. Coraz więcej kobiet wybiera rolę matki rezygnując przy tym z kariery zawodowej.

https://flic.kr/p/pgWPuv

”Piszę to wyznanie do wszystkich głupich gęsi, które pozjadały wszystkie rozumy i uważają, że są takie nowoczesne i modne, bo wyzywają w internecie mamy i głoszą wszem i wobec, jakie to one nie są wyzwolone i jak bardzo nienawidzą dzieci.”

Wpis, który wywołał burzę

Swoimi przemyśleniami w tej kwestii postanowiła podzielić się jedna z czytelniczek portalu wyznajemy.pl. Post nie tłumaczy, dlaczego wiele matek poświęca karierę, ale atakuje kobiety z odmiennym zdaniem.

novastock6128

”Teraz nagle panuje moda, że paniusie otwarcie wymyślają, jak to nienawidzą dzieci, jak to poród jest straszny, a bycie matką to koszmar i najgorsze, co może spotkać kobietę. Paplają jedna po drugiej i powtarzają jak papugi te wytarte hasła, że niby „ooo, masz dzieci, to gratuluję, że twoim największym osiągnięciem było wypchnięcie bachora z pi*dy!”. To wcale nie tak, zblazowane panieneczki. Nikt nie mówi, że największym, a nawet jeśli, to co?!”

Atak na kobiety pracujące

Wpis z pewnością oburzy wiele kobiet, zarówno tych pracujących, jak i wychowujących dzieci. Na temat roli matki od lat toczy się dyskusja na forach poświęconych młodym rodzicom.

Young woman working at home or in a small office

”Ja urodziłam trójkę dzieci, każde jest zdrowe, świetnie się rozwija, jest inteligentne. I to ja wam mogę wyśmiać te wasze studia i „kariery” w korporacjach – i to jest niby wasze osiągnięcie? Ten tekst, że dziecko to „szczyt możliwości”, najczęściej rzucają głupie panieneczki z brwiami od szklanki, które albo żyją na koszt mamusi, albo studiują jakieś debilne kierunki, po których nie ma ani pracy, ani niczego. Ale do hejtowania kobiet, które są matkami, to pierwsze…”

Hejt za hejt

W słowach internautki z pewnością można wyczuć frustrację i choć każdy ma prawo do własnego zdania oraz swobodnej wypowiedzi, tego typu wpisy niewątpliwie jeszcze bardziej dzielą kobiety i nie ocieplają wizerunku dumnych matek.

Pregnancy

”Kto ma rodzić te dzieci, jak nie wy? Faceci? Mają zacząć za was, wy wszystkie „wyemancypowane”, rodzić kolejne pokolenie? Kocham bycie matką. Wam się poprzestawiało w głowach, zapomniałyście, do czego zostałyście stworzone przez Boga. Ten bełkot o rozwoju, karierze – a kto podtrzyma nasz gatunek? I tak, oczywiście, kobieta obecnie jest wolna i może wybrać, ale po co robić z tego jakąś chorą modę i nakręcać spiralę nienawiści na te kobiety, które żyją zgodnie z naturą i rodzą dzieci, bo po prostu NA TYM POLEGA NASZ GATUNEK? To takie trudne do zrozumienia? Zastanówcie się dwa razy, zanim zhejtujecie jakieś matki. Pomyślcie o swoich „dokonaniach życiowych” zanim pojedziecie po kimś, kto wychowuje…”

Wspomniana spirala nienawiści tym postem została nakręcona jeszcze bardziej. Co sądzicie o takich wpisach? Zgadzacie się z opinią internautki?

Może Cię zainteresować

zamknij