×

Już za kilka dni zaćmienie Słońca. Zjawisko będzie miało złowrogi wpływ na ludzi

Już 25 października 2022 roku czeka nas zaćmienie Słońca, co oznacza, że księżyc po raz kolejny znajdzie się pomiędzy Słońcem, a Ziemią. Tym razem niebywałe zjawisko wypada na tle gwiazdozbioru Skorpiona co oznacza, że może być o wiele bardziej intensywne niż zazwyczaj. Co mówią astrologowie o zaćmieniu Słońca? Na co powinniśmy się przygotować?

Zaćmienie Słońca 2022

Zaćmienie Słońca 2022 to coś, na co z niecierpliwością czekają wszyscy wielbiciele obserwacji nieba. Niebywałe zjawisko będzie zauważalne w całej Polsce już 25 października od godziny 11:13 i pozostanie z nami do 13:32.

Najgłębsze zaćmienie widoczne z naszego kraju od siedmiu lat i najciekawsze zjawisko astronomiczne

– mówił o zbliżającym się wydarzeniu Karol Wójcicki, autor bloga „Z głową w gwiazdach” oraz propagator astronomii.

Poza tym wydarzenie będzie widoczne na półkuli północnej, w północno-wschodniej Afryce, w zachodniej części Azji oraz na Bliskim Wschodzie.

Astrologowie o zaćmieniu Słońca

Tym razem zaćmienie Słońca wypada na tle gwiazdozbioru Skorpiona, co okazuje się nie być bez znaczenia. Według astrologów wzbudza to silny niepokój. Jeśli wierzyć doniesieniom ekspertów, w najbliższych dniach możemy zauważyć, że coraz trudniej będzie nam nad sobą zapanować. Może się to odbić negatywnie na relacjach z bliskimi. Niektóre z nich zostaną wystawione na poważną próbę, a część z nich może się nawet zakończyć. Jeśli nie weźmiemy kontroli nad własnym życiem, może również dojść do sytuacji, w której stracimy wszystkie oszczędności.

Aby uniknąć nieprzyjemności lub przynajmniej zminimalizować ich negatywny wydźwięk, warto przygotować się na nadchodzące zjawisko. Jak zatem wykorzystać energię zaćmienia na własną korzyść? Oto wskazówki astrologów:

1. Zmiany są nieuchronne

Zaćmienie Słońca wywołuje w nas potrzebę zmiany, co wcale nie jest łatwym doświadczeniem. W jednej chwili możemy uświadomić sobie, że nie wiedzieliśmy wszystkiego o czymś, co jest nam dobrze znane. W jednej chwili poznajemy skrywane dotychczas sekrety i zaczynamy odkrywać nowe wyzwania. Wszystko to tworzy chaos, który nie sposób pojąć. Grunt to umieć się w nim odnaleźć, zmienić perspektywę i zostawić przeszłość w tyle. Brzmi mrocznie, tajemniczo i niepokojąco? Trochę tak jest.

Siły rozumu schodzą wtedy na dalszy plan. Zmiana oznacza, że z czymś trzeba się rozstać – z postawą, relacją, sytuacją. W czasie zaćmienia nasza energia życiowa może ulec osłabieniu. Możemy nie wiedzieć, do czego dążymy. Górę wezmą lęki i stłumione emocje

– mówi o tym niecodziennym zjawisku psycholożka i trenerka rozwoju osobistego Agata Stawarz.

2. Zerwanie więzów

Astrolodzy uważają, że zaćmienie Słońca na tle gwiazdozbioru Skorpiona sprawi, że staniemy przed poważnym wyzwaniem w relacjach miłosnych. W naszych głowach mogą rodzić się pytania: czy relacja z drugą osobą jest świadomym wyborem? Czy u jej boku czujemy się pewnie i bezpiecznie? Odpowiedzi, które znajdziemy, niekoniecznie muszą być twierdzące.

3. Kłótnie i awantury

Nadchodzące zaćmienie przyniesie również wiele konfliktów. Niektóre z nich mogą szczególnie intensywne, zwłaszcza dla części znaków zodiaku. Musimy mieć tego świadomość, bo z pozoru niewinna sprzeczka może przekształcić się w mocną wymianę zdań. Jak podaje portal astroserwis.com, „sprawy staną na ostrzu noża”. Na szczęście jest na to sposób. Eksperci zalecają, aby do czwartku włącznie powstrzymywać się przed wypowiadaniem tego, co naprawdę myślimy, jeśli może to w jakikolwiek sposób naruszyć spokój drugiej osoby.

Źródła: stylzycia.radiozet.pl

Może Cię zainteresować