×

5-latek pokonał drogę nad Morskie Oko. Kosztowało go to wiele wysiłku, bo Arek jeździ na wózku

Arek to 5-letni chłopiec, który jeździ na wózku. Jego rodzice jednak starają się pokazać, że niepełnosprawność nie powinna być przeszkodą i ważne jest, by każdego dnia pokonywać własne granice i bariery.

Chłopiec jest przykładem dla wielu osób, że chcieć to znaczy móc. Arek pokazał hart ducha i razem z rodzicami pokonał drogę do Morskiego Oka

Mama 5-latka pisze, że choć droga jest asfaltowa, to jednak pokonanie 18 kilometrów wymaga dość sporego zaangażowania i wkładu energii.

Turyści zdecydowanie częściej wybierają dorożki, dlatego wyczyn chłopca poniekąd ich zawstydził

Intencje rodziców oczywiście były zupełnie inne. Po raz kolejny przekonali się, że wiara i chęci mogą zdziałać wspaniałe rzeczy.

„Lecz dla Arka sam fakt, że mógł wybrać się w góry, mógł pokonać trasę taką jak wszyscy i mógł dokonać tego zimą, kiedy jest ciężej, daje więcej wiary w siebie i w swoje możliwości. Razem można więcej” – pisze mama Arka, Marzena.

Dla 5-latka nie brakuje słów uznania i jego historia natychmiast podbiła serca internautów

Rodzice są dumni z syna i cieszą się, że nie traktuje swojej niepełnosprawności jak przeszkody. Choć oczywiście nie obeszło się bez pomocy rodziców, wytrwałość chłopca jest godna podziwu.

Post nie tylko spotkał się z mnóstwem ciepłych słów, ale sam Zbigniew Boniek był pod wrażeniem

Przygody Arka z pewnością nie skończą się nad Morskim Okiem i pewnie wkrótce jeszcze usłyszymy o jego wyczynach

Wielkie brawa dla chłopca i rodziców za wspaniałe podejście do życia oraz sposób, w jaki patrzą na codzienność

Może Cię zainteresować

zamknij