×

Ksiądz wyznał, że nie będzie modlił się za Adamowicza. „Jest znany przez swoje draństwa”

Po ataku na prezydenta Gdańska z całej Polski płynęły słowa wsparcia dla Pawła Adamowicza i jego rodziny. Cały nasz kraj łączył się w bólu i modlitwie, czy aby na pewno? Niestety, nie… Kontrowersyjną wypowiedź na Twitterze napisał ks. Jacek Dunin-Borkowski. Te słowa są o tyle straszniejsze, że „padły z ust” duchownego… Po poruszeniu, które wywołały, skomentował je Abp Stanisław Gądecki.

Przypomnijmy

Tuż po ataku na prezydenta Gdańska, do którego doszło podczas finału WOŚP, cała Polska połączyła się w bólu oraz modlitwie. Politycy ze wszystkich partii wyrażali na Twitterze oburzenie tym, co się stało oraz apelowali o modlitwę i jedność ponad podziałami w tej trudnej i tragicznej sytuacji.

W mediach społecznościowych pojawił się też hashtag #ModlimySieZaAdamowicza, którym internauci wyrażali troskę o Prezydenta Gdańska. Niestety, nie wszyscy… Pod jednym z postów związanych z modlitwą o Pawła Adamowicza wypowiedział się ksiądz Jacek Dunin-Borkowski. Jego słowa wywołały prawdziwą burzę. Dlaczego?

Modlę się za moją chorą mamę. Adamowicz jest mi obojętny. Gdyby nie był celebrytą ogłaszalibyście akcję? Modlicie się za moją mamę? Adamowicz jest znany przez swoje draństwa. Nie widzę żadnego powodu, żebym się za niego modlił. Wy, jak chcecie. Czy Jezus modlił się za Heroda?

Stanowisko Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego

W sieci po jego słowach dosłownie zawrzało. Dlatego o stanowisko w tej sprawie poproszono Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Duchowny wyraził mocny sprzeciw tej wypowiedzi:

Jeśli to prawda, co pan mówi, to człowiek zostaje kapłanem, by wznosić modlitwę za każdego człowieka, nawet za zabójcę. To jest mroczne zaćmienie człowieka. To może paradoksalne, ale zabójca potrzebuje większego współczucia niż zabity. Apeluję tylko o to, by nie wykorzystywać politycznie śmierci człowieka – powiedział arcybiskup

Stosunek Arcybiskupa do rezygnacji Owsiaka

W czasie swojej konferencji odniósł się także do rezygnacji Jurka Owsiaka:

Działalność Owsiaka koniec końców przyniosła dobro. Wydaje mi się, że rezygnacja w czynieniu dobra pod wpływem impulsu to nieroztropność

Polecane

Może Cię zainteresować