Apel znanego komika. „Plecak córki waży 7 kg. Pani minister, niech się Pani pier…..e w łeb”

Polski artysta kabaretowy, Mariusz Kałamaga, ma 11 letnią córkę, dlatego doskonale zdaje sobie sprawę, jak wygląda szkolna rzeczywistość. Z tego powodu wystosował do minister edukacji Anny Zalewskiej specjalny, bardzo wymowny apel.

Wymowne nagranie

Kałamaga zamieścił na swoich kanałach w mediach społecznościowych nagranie. Odniósł się w nim do ciężkich plecaków, które każdego dnia muszą dźwigać małe dzieci.

W krótkim wideo dosadnie radzi minister, co powinna z nimi zrobić

Plecak mojej 11-letniej córki waży !!!!!!!!!!!! 6,7 kg !!!!!!!!!!!!!!!!! BEZ picia, śniadania nie wspomnę o butach na wf i stroju !!!! – czytamy w opisie

Reakcje internautów

Taka wypowiedź komika nie mogła umknąć uwadze internautów. Nagranie Kałamagi niemal natychmiast zalała fala komentarzy osób, z których większość wypowiedziała się po stronie artysty.

Brawo ! W końcu ktoś poruszył ten temat!

Ale nie dziwota skoro do jednego przedmiotu mają 3 książki w szkole zostawić nie mogą bo zadanie domowe więc targają z tym jak osły tam i nazat to po co te szafki w szkole na ozdobę chyba

Mój syn ma to samo! Dlaczego cie mamusia wozi do szkoły codziennie? Przeciez masz już 10 lat ! Jak mam nie wozić, jak jego plecak wazy kolo 7-8 kilo +4 razy w tyg worek na wf?! Raz już miał wolne od szkoły bo nie mógł wstać z łóżka ..!

Popieram , mój syn w 7 klasie ma prawie 10kg plecak – dodam codziennie, bo codziennie 7-8 lekcji

13 latka dobija do 15 kg…. Koszmar Panie koszmar – czytamy w komentarzach

A jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Czy tak to powinno wyglądać?

Źródło: ofeminin.pl, facebook.com, instagram.com | Fotografie: instagram.com