×

Anglistka zawieszona po nauczaniu zdalnym. Wpadła w szał w trakcie zajęć!

Wpadła w szał i słownie zaatakowała studentów. Anglistka zawieszona po nauczaniu zdalnym za zachowanie, które uwieczniono na nagraniu.

Anglistka zawieszona po nauczaniu zdalnym

Nauczanie zdalnie coraz bardziej daje się we znaki zarówno studentom, jak i nauczycielom czy wykładowcom. Jak widać po sytuacji na Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rtm. W. Pileckiego w Oświęcimiu niektórym puszczają nerwy. Anglistka nie wytrzymała i wpadła w szał w trakcie zajęć online. Werbalnie zaatakowała przedstawiciela studentów, twierdząc, że ten pozwolił sobie na zbyt wiele.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez jednego z uczestników „zajęć”.

W tle słychać także osobę, która stara się uspokoić wściekłą nauczycielkę. Najpewniej jest to jeden z jej domowników. Jednakże kobieta nie potrafiła opanować emocji. Dopiero interwencja jednego ze studentów oraz prośba o przerwę zakończył wściekły atak anglistki.

Anglistka zawieszona po nauczaniu zdalnym

Studenci natychmiast zgłosili zachowanie nauczycielki do władz uczelni. Na ich reakcję nie było trzeba długo czekać. Pani Justyna została błyskawicznie zawieszona w swoich obowiązkach wykładowcy akademickiego. Uczelnia oraz samorząd studentów wyrażają „ubolewanie, że doszło do takiej sytuacji”. Jednocześnie w obu komunikatach nie zabrakło informacji, że nauczanie w trybie online jest męczące dla obu stron.

Z kolei wykładowczyni swoje zachowanie w oświadczeniu tłumaczyła przeciążeniem zawodowym wynikającym z nauczania zdalnego trwającego od roku. Przeprosiła za swoje zachowanie oraz podkreśliła, że nie przystoi ono wykładowcy akademickiemu.

Zawinili studenci?

Nagranie nie obejmuje całości zajęć i nie ma pewności, co doprowadziło anglistkę do takiej furii. Możliwe, że studenci już wcześniej wykazywali niechęć do niej i specjalnie ją prowokowali. Jeden z internautów na portalu korepetycje24.com, gdzie wspomniana wykładowczyni proponuje korepetycje z języka angielskiego, napisał:

Ten, kto miał zajęcia z Panią Magister, na pewno powie, że jest to osoba bardzo spokojna. Bardzo jej zależy na tym, aby swoich uczniów nauczyć jak najwięcej i nigdy nie odmawia pomocy. Nie można przekreślać człowieka, posługując się tylko jednym nagraniem, na którym ewidentnie widać, że nie wytrzymuje psychicznie, ale każdy z nas jest przecież człowiekiem.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: www.uczelniaoswiecim.edu.pl, www.uczelniaoswiecim.edu.pl, www.uczelniaoswiecim.edu.pl
Fotografie: YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij