×

Andrzej Grabowski wspomina zmarłych kolegów z telewizji. „Świat jest inny”

Andrzej Grabowski wspomina zmarłych kolegów. Wraz z upływem lat aktor coraz mocniej odczuwa pustkę, którą po sobie pozostawili. Bez nich „Świat według Kiepskich” to już nie to samo.

Nostalgiczne wspomnienia

Przez plan „Świata według Kiepskich” przewinęło się na przestrzeni lat wielu aktorów. Pomimo śmierci czołowych postaci, produkcja nie zdecydowała o zakończeniu serialu. Wiele osób wyrażało oburzenie w związku z faktem, że pomimo śmierci czołowych aktorów, powstają kolejne odcinki „Świata według Kiepskich”. Nawet sam scenarzysta nie krył oburzenia postawą telewizji, która jest nastawiona wyłącznie na zyski.

Najwierniejsi widzowie pamiętają, że już w 2007 roku, gdy zmarła Krystyna Feldman, czyli serialowa babka Kiepska pojawiały się propozycje zakończenia produkcji. Później w 2016 roku odszedł Bohdan Smoleń, grający listonosza. W 2020 zmarł Dariusz Gnatowski, wcielający się w rolę Boczka, a na początku tego roku odszedł Ryszard Kotys, czyli Paździoch. Mimo to, widzowie za jakiś czas zobaczą kolejne odcinki „Świata według Kiepskich”. W dalszym ciągu w serialu będzie się pojawiał grający główną rolę, Andrzej Grabowski.

69-letni aktor bardzo mocno przeżywa śmierć przyjaciół i przyznaje, że bez nich nic już nie jest takie jak dawniej. W wywiadzie udzielonym Faktowi stwierdził, że w miarę odchodzenia kolejnych osób, człowiek coraz wyraźniej zaczyna dostrzegać zmiany, którym ulega świat.

Mam momenty zadumy, gdy wspominam kolegów, z którymi tyle lat byłem na planie „Kiepskich”. Tak naprawdę wspominam nie tylko ich. Ostatnio odeszło tylu moich znajomych, kolegów aktorów i nie tylko. Pamiętam słowa mojego teścia, który powiedział: „Ja już nie mam po co żyć, bo już nie mam żadnego kolegi. Wszyscy poumierali, wszyscy są nowi i młodzi. Świat jest inny.

Kryptoreklama szczepień

Andrzej Grabowski wciąż jest wstrząśnięty odejściem swojego, serialowego kompana. Uważa, że Dariusz Gnatowski odszedł zdecydowanie przedwcześnie. Choć aktor nie posiada wykształcenia medycznego uważa, że śmierci jego kolegów mogły zapobiec szczepionki przeciwko koronawirusowi. Aktor postanowił wykorzystać nawet zwykłą rozmowę z dziennikarzami, aby zrealizować kryptoreklamę preparatów na COVID-19.

To jest bolesne, nie chodzi tylko o 1 listopada, ale gdy sobie przypomnę o Darku Gnatowskim, który zmarł w kwiecie wieku, miał 59 lat…. To nie jest wiek do umierania. Piotrek Machalica… Gdyby były szczepienia już wtedy, oni by żyli. Szczepmy się!

Andrzej Grabowski wspomina zmarłych kolegów

Nowe odcinki „Świata według Kiepskich” pojawią się w telewizji już od 27 października. Fani serialu znów będą mogli śledzić losy Halinki oraz Ferdka Kiepskich. Widzowie obejrzą nowe perypetie najpopularniejszego, serialowego małżeństwa w Polsce. Jeszcze w tej serii po raz ostatni zobaczymy śp. Dariusza Gnatowskiego w roli Boczka i śp. Ryszarda Kotysa w roli Mariana Paździocha. Pojawią się także: Hanna Śleszyńska w roli Zofii Strzygoń, Sebastian Stankiewicz oraz Hanna Klepacka.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij