×

Andrzej Duda zwołał pilną naradę z udziałem premiera i ministrów

Na czwartek Andrzej Duda zwołał pilną naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Posiedzenie z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministrów ma dotyczyć obecnej sytuacji w Ukrainie, wsparcia dla Ukrainy, współpracy, a także przystąpienia Finlandii i Szwecji do NATO. Rzecznik rządu ujawnił, jakie jest stanowisko Polski w tej sprawie.

Współdziałanie wojsk z Polski, USA, Francji i Szwecji

To będzie pracowity dzień dla naszego prezydenta. Andrzej Duda wraz z szefem MON Mariuszem Błaszczakiem będą dziś obserwować organizowane przez Amerykańskie Siły Zbrojne ćwiczenia DEFENDER-Europe 2. Te mają się odbyć w okolicach Nowogrodu koło Łomży.

W ramach ćwiczeń wojska z Polski, USA, Francji i Szwecji będą „forsować” rzekę Narew. Celem jest budowanie gotowości i współpracy między sojusznikami i partnerami USA oraz NATO. Ponadto, prezydent weźmie udział w nieformalnym spotkaniu z żołnierzami.

Andrzej Duda zwołał pilną naradę z udziałem premiera i ministrów

Po ćwiczeniach i nieformalnym spotkaniu z żołnierzami Andrzej Duda wraz z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrami wezmą udział w specjalnej naradzie ws. sytuacji w Ukrainie i rozszerzenia Sojuszu Północnoatlantyckiego. Zebranie zostało już wcześniej zwołane przez głowę państwa.

Na dziś wieczór prezydent zwołał naradę z udziałem premiera i ministrów ws. Ukrainy, polskiego wsparcia oraz współpracy sojuszniczej, w tym akcesji Szwecji i Finlandii do NATO

– przekazał szef BBN Paweł Soloch.

Finlandia i Szwecja złożyły już wnioski o dołączenie do NATO

Finladia i Szwecja już oficjalnie rozpoczęły starania o przystąpienie do NATO. Jak zaopatruje się na taki krok Polski rząd?

Ze strony Polski mogę jasno i klarownie zadeklarować, że Polska wyrazi zgodę na przyjęcie Finlandii i Szwecji w możliwie szybkim terminie. Gdy tylko rozpoczną się właściwe procedury, zostanie skierowany wniosek do polskiego Sejmu, aby wyrazić zgodę na wejście Finlandii i Szwecji do Sojuszu Północnoatlantyckiego

– powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Źródła: wiadomosci.radiozet.pl
Fotografie: www.instagram.com, Twitter

Może Cię zainteresować