×

7-letnia dziewczynka zmarła z głodu i wycieńczenia. Jej zdjęcie obiegło cały świat

„New York Times” postanowił wstrząsnąć światem. Redaktorzy dziennika mają nadzieję, że fotografia, którą pokazali światu, obudzi w końcu sumienie bogatych i możnych tego świata. Zwłaszcza, że dziewczynka, którą przedstawia, zmarła wczoraj.

Tam trwa wojna!

Redaktorzy „New York Timesa” mają nadzieję, że zdjęcie dotrze do jak największej liczby osób. Pragną, aby poruszyło ono sumienia ludzi, którzy żyjąc wygodnie i syto, nie zwracają uwagi na to, że nie w każdym zakątku świata jest tak wspaniale…

W jej oczach widać ogrom cierpienia…

Rozdzierająca serce fotografia przedstawia 7-letnią Amal Hussain z Jemenu. Jej malutkie ciałko jest dosłownie wyniszczone głodem. W jej oczach widać smutek, żal i cierpienie. Zdjęcie zostało zrobione w obozie dla uchodźców, w którym niestety dziewczynka wczoraj zmarła.

Mimo starań jej życia nie udało uratować

Panie pielęgniarki próbowały uratować życie dziewczynki. Niestety, nie udało się to… Mimo że w końcu regularnie podawano jej mleko, jej ciało nie chciało już go przyjmować. 7-latka wymiotowała i cierpiała na biegunkę. Z godziny na godzinę jej stan się pogarszał…

Fotografia została już okrzyknięta symbolem kryzysu humanitarnego na świecie

Według wszelkich szacunków w Jemenie wciąż jest 1,8 mln niedożywionych dzieci. Prawda jest taka, że pomoc z bogatszych rejonów świata jest dla nich sprawą życia i śmierci. Paczki żywnościowe od organizacji humanitarnych to coś, co naprawdę może je ocalić… W potrzebie jest ponad 8 milionów Jemeńczyków, ale według ONZ liczba ta może wkrótce wzrosnąć aż do 14 milionów!

Zdjęcia tych maleńkich bezbronnych dzieci są przerażające…

„Świecie obudź się i otwórz oczy!”

Może Cię zainteresować

zamknij