×

Rodzice głodzili chorego na cukrzycę syna. Przez miesiące chłopak konał w męczarniach…

Historia 15-letniego Alexandru Radita, który zmarł przez zaniedbania rodziców, mrozi krew w żyłach. Aż trudno uwierzyć, że najbliżsi są w stanie zrobić coś takiego własnemu dziecku.

W ubiegły piątek rodzice nastolatka usłyszeli wyrok. Zostali skazani na dożywocie za morderstwo pierwszego stopnia, bez możliwości ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 25 latach.

Do tragicznych zdarzeń doszło w Calgary w 2013 roku. 59-letni Emil i 53-letnia Rodica głodzili i nie leczyli chorego na cukrzycę 15-latka. W chwili śmierci Alexandru ważył niecałe 20 kg. Zmarł w wyniku posocznicy, wywołanej przez długotrwały głód.

Podczas procesu, sędzina zaznaczyła:

Jego stan fizyczny w chwili śmierci nie był wynikiem nagłych lub szybkich procesów chorobowych, trwał kilka miesięcy – prawdopodobnie od roku.

Podkreśliła również, że cukrzyca u chłopca została zdiagnozowana kilka lat wcześniej, ale rodzice nie podjęli żadnych działań w związku z diagnozą. Co więcej, zdawali sobie sprawę z konsekwencji swojej decyzji i wiedzieli, że ich dziecko umiera.

Małżeństwo, zanim wezwało pogotowie do syna, który przestał oddychać, przez 2 godziny gorliwie się modliło. Podobno para wyznała, że „15-latek umarł, ale został przywrócony do życia przez Boga”.

Jak podaje Calgary Sun, główny oficer medyczny Jeffrey Gofton zeznał na rozprawie, że chłopiec wyglądał na bardzo zaniedbanego. Jego rezerwy tłuszczu i mięśni zostały doszczętnie wyczerpane, a zęby zaczęły gnić.

Zaś Canada National Post wyjaśnia, że podczas rozprawy zeznawała również Shauna Mitchell z biurem koronera.

Rodzice twierdzili, że poszli do kościoła na 18-tą. Gdy wrócili około 20-tej ojciec powiedział, że chłopak nie oddycha, więc modlili się do 22-iej… Dopiero wtedy zadzwonili po pogotowie – powiedziała

W sądzie obecna była również Patricia MacDonald. Kobieta jest pracownikiem socjalnym i walczyła o to, aby Alexandru trafił do rodziny zastępczej po odkryciu, że dziecko wymaga pomocy medycznej.

Nigdy wcześniej nie spotkałam takich rodziców. Wydają się być zupełnie puści. Są pozbawieni jakichkolwiek emocji, jakichkolwiek uczuć  – powiedziała stacji CTV.

Jak rodzice mogą zrobić coś takiego własnemu dziecku? I dokąd zmierza ten świat, skoro dzieją się takie rzeczy…

Może Cię zainteresować

zamknij