×

Aleksandar „Aki” Rahimovski nie żyje. Nagła śmierć 67-letniego piosenkarza poruszyła wielu

Aleksandar „Aki” Rahimovski nie żyje. Macedońsko-chorwacki piosenkarz zmarł w sobotę w wieku 67 lat. Nagły zgon wokalisty zespołu rockowego Parni Valjak poruszył wielu. W mediach społecznościowych pożegnał go m.in. Marek Piekarczyk, który występował z Akim na jednej scenie.

Aleksandar „Aki” Rahimovski nie żyje

22 stycznia br. na oficjalnym profilu zespołu Parni Valjak na Facebooku pojawiła się wstrząsająca wiadomość. Z treści wpisu wynikało, że zmarł wokalista grupy – Aleksandar Rahimovski, znany jako „Aki”.

„Dla odrobiny czułości
Na wszystko się zgodzę
na odrobinę czułości
tak, mogę zasnąć”

Kochani, ze smutkiem nie do opisania w sercu informujemy, że 22.1.2022. Aki Rahimovski zasnął na zawsze.

– czytamy w poście na Facebooku.

Koledzy z zespołu nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Parni Valjak i Aleksandar „Aki” Rahimovski planowali trasę koncertową, o czym dowiadujemy się z kolejnych wpisów na Facebooku. Nic nie zapowiadało tragedii.

Odszedł od nas nasz dobry duch, przyjaciel i towarzysz, Aki – człowiek, który żył dla piosenki, sceny i swojej publiczności. Nadal jesteśmy w szoku, niedowierzaniu i głębokim smutku, a obecnie nie możemy składać osobistych oświadczeń mediom.

Z niecierpliwością czekaliśmy na nadchodzącą trasę i nowy singiel. To zbyt wielka strata drogiego przyjaciela dla nas i w imieniu jego rodziny i zespołu prosimy o wyrozumiałość […]

– napisali wczoraj członkowie zespołu.

Poruszające pożegnanie Marka Piekarczyka

Śmierć Akiego bardzo poruszyła Marka Piekarczyka. Juror „The Voice of Poland” miał okazję śpiewać z nim na jednej scenie. W swoim mediach społecznościowych pożegnał zmarłego artystę i opublikował nagranie z ich wspólnego występu.

Dzisiaj odszedł Aki Rahimovski, wokalista chorwackiego zespołu Parni Valjak. Wielki smutek… Żegnaj Aki… [*]

– napisał Piekarczyk.

Aleksandar „Aki” Rahimovski był jednym z najpopularniejszych rockowych wokalistów na Bałkanach. Występował na scenie od ponad 40 lat – solo i z zespołem Parni Valjak, z którym wydał 16 albumów studyjnych.

Jak informują bałkańskie media, Aleksandar „Aki” Rahimovski zmarł nagle w słoweńskim Novo Mesto w sobotę rano w wieku 67 lat. Przyczyna śmierci artysty nie została ujawniona.

Źródła: www.radiozet.pl, www.o2.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować