×

Agata Duda doznała kontuzji. Żona prezydenta ma problemy z chodzeniem

Agata Duda doznała kontuzji. Plany żony prezydenta zostały pokrzyżowane przez poważną dolegliwość. Jeszcze nie tak dawno planowano, że para prezydencka wspólnie uda się na spotkanie ze strażakami z Małopolski. Dziennikarzom Super Express udało się ustalić okoliczności powstania urazu.

Poważna przeszkoda

Żona prezydenta Andrzeja Dudy bardzo chętnie angażuje się w wydarzenia polityczne i społeczne. Stara się, aby w każdym istotnym spotkaniu dyplomatycznym towarzyszyć swojemu mężowi. Bardzo często również indywidualnie bierze udział w ważnych inicjatywach jak np. budowa domu dla sierot. Niestety w najbliższym czasie Agata Duda będzie musiała usunąć się w cień. Powodem jest poważna kontuzja, która zupełnie niespodziewanie przytrafiła się pierwszej damie. 

Anonimowy informator z Pałacu Prezydenckiego w rozmowie z dziennikarzami Super Expressu powiedział:

Pani prezydentowa stłukła kostkę w nodze. To niegroźna kontuzja, jest już lepiej.

Okazuje się, że uraz nastąpił już w zeszłym tygodniu, ale Agata Duda robiła wszystko, co w jej mocy, aby jak najlepiej spełniać swoje obowiązki służbowe. 3 maja pierwsza dama gościła w Pałacu Prezydenckim żonę prezydenta Litwy, Dianę Nausėdienė. W czasie wizyty pokazała jej m.in. pałacową bibliotekę oraz imponujące ogrody wokół pałacu. Zaledwie trzy dni później, 6 maja wzięła udział w zdalnym spotkaniu z rodzicami niepełnosprawnych dzieci. Agata Duda starała się nie dać po sobie poznać, że stan jej zdrowia nie jest najlepszy.

Kontuzja przytrafiła się na początku zeszłego tygodnia. Pierwsza dama stłukła sobie kostkę i nie mogła zbytnio chodzić, ale nie przeszkodziło to jej w zdalnym spotkaniu z rodzicami niepełnosprawnych dzieci 6 maja. Niestety, w piątek z prezydentem na spotkanie ze strażakami nie mogła pojechać, bo trudność sprawiało jej zwłaszcza dłuższe stanie, nie mogła nadwerężać stopy.

Agata Duda doznała kontuzji

W związku z urazem stopy, pierwsza dama nie była w stanie uczestniczyć w spotkaniu ze strażakami. Andrzej Duda wytłumaczył jej nieobecność, mówiąc że żona od początku tygodnia skarży się na kontuzję stopy.

Niestety, nie dała rady [Agata Duda – przyp. red.] być tutaj z nami z uwagi na kontuzję, której doznała z początkiem tego tygodnia i która, niestety, przynajmniej na razie przeszkadza jej bardzo w wykonywaniu obowiązków.

Zgodnie z obowiązującym rządzących dress codem, na większości spotkań oraz uroczystości Agata Duda występuje w szpilkach, które dość mocno obciążają stawy skokowe. Nic więc dziwnego, że w końcu pierwsza dama doznała związanego z tym urazu.

Jak wyjaśnił lek. Adam Roguś, ortopeda z oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu stłuczenie kostki nie jest poważnym urazem. Niemniej jednak, może być bardzo dokuczliwe.

Stłuczenie to zwykły uraz: uderzenie, które powoduje uszkodzenie tkanek miękkich. Czasami wymaga założenia ortezy. Przy stłuczeniu gips nie jest konieczny. Przy bardzo dużym urazie rekonwalescencja może potrwać nawet 2–3 tygodnie.

Życzymy Pani Prezydentowej szybkiego powrotu do zdrowia!

Fotografie: Facebook, Instagram

Może Cię zainteresować