×

ABC wczasowicza, czyli co zabrać do Egiptu

Sezon urlopowy tuż tuż, zatem czas wyjąć kufer i…no właśnie, co spakować? Co zabrać do Egiptu, aby nie wydawać zbyt wielu pieniędzy na miejscu i nie dopłacać za nadbagaż w samolocie? Ten problem dotyczy wszystkich egzotycznych wyjazdów. Ale spokojnie, z pomocą naszego poradnika o niczym nie zapomnisz. Poniżej zamieszczamy listę rzeczy, które koniecznie powinny znaleźć się w walizce wczasowicza.

Jakie leki zabrać do Egiptu?

Podręczna apteczka to zdecydowanie numer w walizce podróżujących do Egiptu. Planując egzotyczne wakacje, o lekach po prostu nie można zapomnieć, ale…nie warto też targać ze sobą całej apteki. Najlepiej zabrać ze sobą sprawdzone preparaty na oparzenia słoneczne, plastry z opatrunkiem, ponieważ rany w tamtym klimacie goją się nieco wolniej, leki na biegunkę, np. Stoperan lub jego odpowiedniki, ponadto warto mieć przy sobie Smectę i Nifuroksazyd (na receptę), czyli medykamenty na wypadek Zemsty Faraona. Na problemy z żołądkiem można także zastosować lokalne leki, m.in. Antinal.

Kobietom uczęszczającym na basen zaleca się stosowanie Lacibios Femina. Na tym jednak nie koniec listy medykamentów. Ponieważ w podróży bywa różnie, dobrym pomysłem będzie wrzucenie do podręcznej apteczki preparatów na przeziębienie – częsta zmiana temperatur spowodowana klimatyzacją w pomieszczeniach, bywa przyczyną bólu gardła i kataru, tabletek przeciwbólowych oraz wody utlenionej.

co zabrać do egiptu

Co jeszcze zabrać w podróż do Egiptu?

Oczywiście rozmaite gadżety i odpowiednie ubranie. Jeśli wybierasz się do Egiptu latem, wystarczy zapas bluzek z krótkim rękawem oraz szorty. Przy czym należy pamiętać, że jest to kraj muzułmański i w miejscu kultu religijnego obowiązuje strój formalny. Co prawda turystom pozwala się na więcej, jednak kobiety zawsze powinny mieć nakrycie głowy, osłonięte ramiona i nogi powyżej kolan, szczególnie jeśli nie chcą być potraktowane jak panie lekkich obyczajów. Egipcjanie są niezwykle skorzy do flirtu, dlatego kobiety, które chcą być zaczepiane przez miejscowych, powinny założyć na palec obrączkę. Gdy celem podróży jest podryw, taką ozdobę lepiej zostawić w domu. Wyjściowy ubiór przyda się także, jeśli planujesz wieczorne wypady do klubów bądź drogich restauracji. W okresie zimowym przydatne będą grubsze ubrania, ponieważ egipskie wieczory i noce są dość chłodne.

Dylematy typu: co zabrać do Egiptu, najczęściej dotyczą obuwia. Wydaje się, że w tak egzotycznym miejscu idealnie sprawdzą się japonki. Błąd. Tego typu obuwie zdaje egzamin wyłącznie na terenie hotelu. Na jeep safari, wspinaczkę na Górę Mojżesza, wycieczkę do Kolorowego Kanionu, całodzienne zwiedzanie – najlepsze będą wygodne buty sportowe. Nie można również zapomnieć o butach do chodzenia po wodzie, aby nie pokaleczyć stóp o ostre rafy koralowe, butach plażowych – gorący piasek uniemożliwia beztroskie spacerowanie, solidnych, masywnych butach na pustynię oraz stylowej parze rezonującej ze strojem wyjściowym.

Przed wyjazdem warto zakupić okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV. Na tym produkcie lepiej nie oszczędzać, wszak chodzi o bezpieczeństwo oczu. Tanie okulary poprzez przyciemniane szkła zapewniają tylko pozorną ochronę. A skoro mowa o ochronie, rzecz dotyczy także głowy. W walizce nie może zabraknąć miejsca dla kapelusza lub czapki bejsbolówki. Nakrycie głowy powinno być w jasnym kolorze. Ponadto niezbędny jest podręczny plecak bądź termoplecak na napoje, zakupione pamiątki, portfel, krem z wysokim filtrem — słońce traktuj jak turbo solarium i dbaj o swoją skórę, inaczej nabawisz się poparzeń.

Pozostałe akcesoria niezbędne na urlopie w Egipcie

Ubrania, lekarstwa, dokumenty to nie wszystko. Co jeszcze zabrać do Egiptu? Planując egzotyczne wczasy, nie zapomnij o dobrym aparacie fotograficznym z wodoszczelną obudową. Jeśli twój sprzęt nie posiada takiego gadżetu, warto go kupić przed wyjazdem na wczasy. Dzięki temu zrobisz niepowtarzalne zdjęcia pod wodą. To jedna z najpiękniejszych pamiątek z wakacji. Z kolei do podwodnych wojaży przyda się odpowiedni sprzęt. Maska, fajka i płetwy to zestaw obowiązkowy, jeśli chcesz podziwiać z bliska barwne rafy, uważane za najpiękniejsze na świecie.

Podróżując po Egipcie, często usłyszysz słowo „bakszysz” oznaczające napiwek, jałmużnę. Lokalna ludność wypracowała skuteczne sposoby wymuszające na turystach bakszysz. Trzeba płacić nawet za wskazanie palcem miejsca, w którym znajduje się toaleta, podanie bagażu itp. Od tego rodzaju łapówek raczej się nie wymigasz, w związku z czym zaopatrz się w odpowiednią ilość drobnych pieniędzy i gadżetów takich jak zapalniczki, długopisy, ołówki. Takie prezenty możesz wręczać zamiast pieniędzy.

Co więcej zabrać do Egiptu? Dobry humor i telefon! Upewnij się jednak, czy nie masz zablokowanego roamingu. I nie szalej z korzystaniem z Internetu, taka opcja za granicą bywa bardzo kosztowna. Facebook może poczekać.

Polecane

Może Cię zainteresować