×

Nie żyje 9-letnia dziewczynka zakażona koronawirusem

9-latka zmarła na Covid-19 w Lubelskiem. Oprócz tego, że była zakażona koronawirusem, cierpiała również na choroby współistniejące.

Coraz więcej ofiar

Powszechnie przyjęło się uważać, że grupa podwyższonego ryzyka ciężkiego przebiegu zakażenia koronawirusem obejmuje seniorów, osoby o obniżonej odporności i cierpiących na choroby współistniejące. Zachorowalność na COVID-19 u dzieci jest relatywnie niska, a nawet jeśli nastąpi to przebieg infekcji jest najczęściej dużo lżejszy niż u seniorów albo w ogóle bezobjawowy. Te wiadomości podziałały uspokajająco na rodziców, jednak nie można bagatelizować zagrożenia.

Ciężki przebieg zakażenia wirusem SARS-CoV-19 zdarza się również u dzieci, a nawet niemowląt. W najbardziej dramatycznych przypadkach prowadzi do śmierci.

Dzisiaj Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie poinformowała o śmierci 9-letniej dziewczynki. Była zakażona koronawirusem i cierpiała na choroby współistniejące.

Najmłodsza ofiara koronawirusa w kraju
Freepik/Zdj. ilustrujące

9-latka zmarła na Covid-19

Niestety, w ostatnich dniach liczba zmarłych z powodu Covid-19 alarmująco rośnie. 11 listopada odeszło 430 pacjentów, 13 listopada 419, a w czwartek 19 listopada aż 637 osób. W sobotę 21 listopada resort zdrowia poinformował o kolejnych 24 213 przypadkach zakażeń i śmierci 574 tylko w ciągu minionej doby.

Tego samego dnia lubelski Sanepid poinformował o śmierci 43 osób zakażonych koronawirusem. 9-letnia pacjentka była najmłodszą z nich. Pozostali zmarli mieli od 57 do 94 lat.

Rzeczniczka lubelskiego Sanepidu Katarzyna Wnuk przypomina, że Sanepid nie jest upoważniony do udzielania szczegółowych informacji o zmarłych.

Jak poinformowała w sobotę rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka, na terenie województwa potwierdzono 1600 nowych przypadków zakażeń, co daje łączną liczbę 42,5 tysiąca zakażeń od początku pandemii. 25,8 tys. osób wyzdrowiało, a 793 zmarło. Ponad 30 tys. osób przebywa w kwarantannie.

Koronawirus w Polsce 14 października
Twitter

 

Źródła: www.polsatnews.pl, wiadomosci.radiozet.pl

Może Cię zainteresować

zamknij