×

9-latka uderza w rząd. Jej piosenka „Kłamiecie, jak umiecie” hitem w sieci

Młoda raperka opublikowała w sieci nowy utwór, który w zaledwie cztery dni stał się hitem. 9-latka uderza w rząd i wypomina politykom ich hipokryzję.

Prawda o zdalnej nauce

Pandemia daje się we znaki każdej grupie społecznej czy zawodowej. Od ponad roku żyjemy pod dużą presją oraz nowymi wymogami. Nic dziwnego, że coraz więcej osób ma tego dość. Nawet młodzież, która początkowo była zachwycona brakiem obowiązku chodzenia do szkoły powoli zmienia zdanie.

Nati D. prowadzi swój kanał na YouTube od roku, jednakże z dużą przerwą. Niedawno opublikowała nowy utwór „Kłamiecie, jak umiecie”, który w zaledwie cztery dni stał się hitem w sieci. Klip obejrzało ponad 860 tysięcy osób! Piosenka powstała na podkładzie Tomasza Chady x RX ,”Szukajcie, aż znajdziecie” i jest bardzo wymowna.

9-latka w ostrych słowach wyraziła, co ona i jej rówieśnicy sądzą o edukacji zdalnej:

A skąd ja mam to wiedzieć, jak dzielą się ułamki, jak rozlać 0,7 na cztery puste szklanki. Mój stary jest w tym dobry, siedzi na telefonie, spokojnie robi sprawdzian, znowu dostanę pionę. I taka jest tu prawda, nie ma co się obrażać, ta zdalna edukacja jest gorsza jak zaraza.

Młoda raperka zaskakuje bezpośredniością:

Kłamiecie jak umiecie, już nie zmienię swego zdania. I g*wno będzie z tego zdalnego nauczania. Padnijcie na kolana, to wersy, które niszczą. Musicie to przetrawić, depczecie naszą przyszłość.

9-latka uderza w rząd

W utworze pojawiają się także fragmenty nagrań z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i byłego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Dziewczynka zwróciła się bezpośrednio do obu polityków:

Mateusz, oj Mateusz, ty farbowany lisie. To nie są moje słowa, tak w sieci mówił Zbyszek. I widzisz przerażony, sondaże lecą w dół, lecz nawet za zaborów nikt nie zamykał szkół. Nawijał też Szumowski, że maseczki nie chronią, po chwili zmienił zdanie, że są jedyną bronią. Jak długo można słuchać tych debilnych przykazów? Chcecie ogłupić naród? Powiedzcie to od razu. Zniszczycie edukację, nie ma co dyskutować, bo wiecie, że ciemnotą łatwiej manipulować. Lecz my się nie poddamy, Mateusz bądź spokojny, tak bardzo tego chcesz, to będziesz miał stan wojny. I krótko na sam koniec rzucam ostatnie zdanie: od moich starych głosu na pewno nie dostaniesz.

Pod utworem Nati D. pojawiło się ponad 2 tysiące komentarzy. Komentujący są pod wrażeniem tak bezpośredniego przekazu:

Czy są na sali rodzice? Ukłon do ziemi w ich stronę za to, że Cię tak wychowali w tych zepsutych czasach. Brawo za odwagę. SZTOS!

Spłakałam się…Jestem w szoku… i mam nadzieję, że Twój krzyk rozpaczy da do myślenia rodzicom wciąż tkwiącym w tej obłudzie na niewyobrażalną skalę. Dziękuję Tobie i wszystkim, którzy zaangażowali się w powstanie tego apelu.

Jesteś młoda, a zrobiłaś coś do czego większość dorosłych nie miałoby odwagi i to na dodatek w piękny sposób i w stylu Chady. Brawo!!

Poniżej możecie wysłuchać całego utworu.

Co o nim sądzicie?

Źródła: youtu.be, www.fakt.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij